Opłaty sieciowe Ethereum spadają 

2023-10-09 / Tagi:

Opłaty sieciowe Ethereum spadają 

Opłaty sieciowe Ethereum spadły do jednych z najniższych poziomów osiągając średnio 1,13 USD. Analitycy zauważają, że ostatnim razem, gdy opłaty za gaz spadły poniżej 1,15 USD cena ETH osiągnęła najniższy poziom, co ostatecznie skorygowało i doprowadziło do wzrostu użyteczności. 

Opłaty sieciowe Ethereum spadają 

Opłaty sieciowe Ethereum spadły do jednych z najniższych poziomów, przy czym w ostatnim tygodniu odnotowano średnio 1,13 dolara – wartość ta było ostatnio widziana w listopadzie 2022 r. 

Firma analityczna Santiment ujawniła w poście na X, że chociaż najnowsze odkrycie może nie być doskonałym sygnałem, może wskazywać, że ETH przygotowuje się do odbicia cen. 

Platforma Santiment dodała, że ostatnim razem, gdy opłaty za gaz w Ethereum spadły poniżej 1,15 dolara skorygowało to cenę ETH i doprowadziło do wzrostu użyteczności. 

Odpływ z giełd kryptowalut 

Z uwagi na to, że Ethereum było ostatnio tanie w użyciu, może nastąpić powtórzenie sytuacji z przeszłości. Według Santiment niższe koszty ETH ogólnie zwiększają prawdopodobieństwo użyteczności i wzrostu cen. Co ciekawe, analiza platformy analitycznej pojawia się, gdy ilość ETH poza giełdami osiąga najwyższy poziom w historii. Ethereum w ostatnią środę zanotowało swój największy dzień odpływu z giełd kryptowalut ( od 21 sierpnia,) – z giełd wyszło około 110 000 ETH o wartości około 181 milionów dolarów. 

Ilość ETH na giełdach, zaokrąglona do 10,6 mln ETH, jest najniższa od maja 2018 r. Dla porównania poza giełdami znajduje się 115,88 mln ETH. 

Zamieszanie związane z wprowadzeniem na rynek ETF-ów ETH 

Najnowsze wydarzenia zbiegają się z wprowadzeniem w USA funduszy typu futures na ETH (ETF), co wywołało oczekiwanie na rynku kryptowalut. Kilka firm inwestycyjnych uruchomiło 2 października dziewięć funduszy ETF na kontrakty terminowe, poszerzając krajobraz inwestycji instytucjonalnych w jedną z największych na świecie sieci blockchain o łączną zablokowaną wartość. 

Podczas, gdy firmy inwestycyjne takie jak ProShares i Bitwise uruchomiły kolejno trzy i dwa fundusze, VanEck, Valkyrie, Kelly, Hashdex i Volshares zaprezentowały pojedyncze produkty inwestycyjne ETH. 

Uruchomienie wielu ETF-ów wzbudziło nadzieje inwestorów co do tego, że cena ETH osiągnie i prawdopodobnie przekroczy granicę 2000 dolarów przed upływem roku 2023. Chociaż w momencie premiery ETH wzrósł o 4%, stracił zyski w ciągu 24 godzin i według danych platformy CoinMarketCap oscylował wokół 1640 dolarów (w momencie pisania tego tekstu). 

Co więcej, wolumen obrotu dziewięcioma funduszami ETF typu futures na ETH w chwili wprowadzenia na rynek i obecnie był niższy niż oczekiwano. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.