Nietypowa stabilność na rynku kryptowalut 

2022-10-21 / Tagi:

Nietypowa stabilność na rynku kryptowalut 

Bitcoin wciąż znajduje się w stabilnym zakresie cenowym – największe wahania w ciągu ostatnich 24 godzin mogliśmy zaobserwować, gdy jego wartość spadła na krótko poniżej 19 000 USD. Co więcej, altcoiny również są nietypowo stabilne. 

Niska zmienność Bitcoina 

Zakończenie zeszłego tygodnia niosło ze sobą wiele emocji związanych z podstawową kryptowalutą. Wówczas Bitcoin wzrósł do 19 000 USD, spadł poniżej 18 200 USD a następnie ponownie zanotował wzrost do 20 000 USD w mniej niż 24 godziny. Stało się to po ujawnieniu najnowszych danych o CPI w USA. Jednak ostatecznie nie udało mu się przekroczyć 20 000 USD, i tak jak już mogliśmy to zauważyć powrócił do 19 000 USD. 

Weekend był dość spokojny, z niewielkimi ruchami w obie strony. Poniedziałek też nie przyniósł znaczących zmian. Dopiero we wtorek krajobraz na rynku zaczął się zmieniać, w efekcie czego BTC ponownie zbliżył się do 20 000 USD. Jednak scenariusz z ostatnich tygodni powtórzył się i BTC został zatrzymany. 

Po powrocie do znajomej już wartości 19 000 USD, Bitcoin ustabilizował się – wyjątkiem jest tu jeden krótki spadek poniżej tego poziomu. Niemniej jednak udało mu się odrobić niewielkie straty i po raz kolejny znajduje się tylko trochę powyżej 19 000 USD. Dzieje się tak w związku z doniesieniami mówiącymi o tym, że udziały inwestorów detalicznych w BTC osiągnęły nowy rekordowy poziom, a wieloryby spadły do najniższego poziomu od 3 lat. 

Altcoiny idą za Bitcoinem 

Przez ostatnie kilka dni możemy zaobserwować, że alternatywne monety w większości naśladują wyniki BTC. Oznacza to, że większość z nich jest obecnie w nietypowej stagnacji w skali dziennej. 

Na początku tego tygodnia Ethereum wzrosło do 1350 USD, ale długo nie utrzymało się na tym poziomie i wczoraj powróciło do 1300 USD. W chwili pisania tego artykułu znajduje się poniżej tej wartości. Cardano, Solana, MATIC, Shiba Inu, Tron i Uniswap również wykazują niewielkie dzienne spadki. Natomiast Binance Coin, Ripple, Dogecoin i Polkadot są lekko zielone. 

Największy wzrost wartości 

Co ciekawe, największy wzrost wartości w ciągu dnia zanotowały XCN i klasyczne monety Terra USTC – kolejno do 13-15%. W rezultacie pierwsza z nich wynosi 0,0715 USD, a druga jest bliska 0,04 USD. 

Ale w przypadku większości aktywów kryptograficznych nie odnotowano znaczących ruchów. W efekcie ogólna kapitalizacja rynkowa pozostała nadal na poziomie 925 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.