Klasyczne monety Terra zyskują na wartości

2022-08-24 / Tagi:

Klasyczne monety Terra zyskują na wartości

Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła we wtorek do 1,07 biliona USD, a notowania kryptowalut poszły w górę. Co ciekawe, dwa tokeny Terra odnotowały znaczne zyski – wskaźnik LUNC wzrósł o 8% w stosunku do dolara amerykańskiego, a USTC o 42,2%. 

Tokeny Terra – zaskakujące wzrosty 

Niektórych z nas może zaskakiwać, że we wtorek dwie monety powiązane z siecią Terra – Terra Classic USD i Luna Classic (LUNC) odnotowały znacznie wzrosty. Wiele przemawia za tym, że obecne ruchy rynkowe są następstwem niedawnego wywiadu Do Kwona, w którym współzałożyciel projektu mówił o możliwości pojawienia się „kreta” w organizacji Terra. 

Jeśli pytasz mnie, czy w TFL był kret, to prawdopodobnie „Tak”. Gdyby ktoś próbował skorzystać z tej szczególnej okazji, odpowiedziałbym, że odpowiedź brzmi: „Tak”. Ale gdyby takie możliwości istniały, wówczas winę ponosi osoba, która w pierwszej kolejności przedstawiła te luki – wyjaśnił Kwon w swoim wywiadzie. 

Ja i tylko ja jestem odpowiedzialny za wszelkie słabości, które mogły zostać przedstawione, aby sprzedający z pozycji krótkiej zaczęli czerpać zyski – dodał współzałożyciel ekosystemu Terra. 

Cztery dni po wywiadzie zarówno USTC, jak i LUNC odnotowały znaczne zyski w porównaniu z ogromną liczbą pozostałych kryptowalut. Cena LUNC wzrosła we wtorek o 8%, a USTC o 42,2%. Co więcej, w globalnym wolumenie obrotów USTC odnotował wczoraj 65 310 430 USD a LUNC 60 659 973 USD. Oprócz klasycznych monet, najnowszy zasób sieciowy blockchain Terra Phoniex LUNA wzrósł o 9,4%. 

Terra Classic USD – niska cena mimo wzrostów 

Jednak mimo tego, że wartość USTC wzrosła o 42%, nie jest nawet blisko osiągnięcia 1 USD, ponieważ obecnie kosztuje 0,0307 USD za sztukę. Chociaż powody, dla których klasyczne monety Terra odnotowały wzrosty nie są dobrze znane, niektórzy zwolennicy kryptowalut próbują ”manifestować 1$USTC” w mediach społecznościowych. 

https://twitter.com/LUNCDAO/status/1558870075557437440

Aktywna społeczność Terra Classic 

Wiele wskazuje, że zwolennicy Luny Classic tworzą bardzo aktywną społeczność i prawdopodobnie częściej zabierają głos w mediach społecznościowych niż zwolennicy LUNA 2.0. Istnieje LUNC DAO i duża liczba klasycznych kont społecznościowych Terra wspierających stary łańcuch i stare tokeny. Podczas, gdy we wtorek zwolennicy Terra Classic próbowali zebrać wsparcie, tokeny LUNC i UST nadal określane były jako „scam coins”. 

Przypominamy, że w pierwszym tygodniu lipca dwie klasyczne monety Terra zyskały na popularności, ale ich ceny spadły zaraz po krótkotrwałym wzroście. Wówczas USTC wzrosło o 470% w ciągu siedmiu dni. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.