Na rosnącym rynku kryptowalut Cardano notuje słabsze wyniki 

2024-04-11 / Tagi:

Na rosnącym rynku kryptowalut Cardano notuje słabsze wyniki 

Po latach zajmowania czołowej pozycji wśród popularnych kryptowalut, Cardano zanotowało ostatnio spadek na dziesiątą pozycję. Ta zmiana nastąpiła wraz ze wzrostem wartości Toncoina, który przekroczył kapitalizację rynkową ADA. 

Toncoin wyprzedza Cardano 

W ciągu ostatniego roku wartość Bitcoina (BTC) wzrosła o 148,4%, a Ethereum (ETH) o 93,9%. Na tym tle Cardano (ADA) odnotowało bardziej stonowany wzrost, bo wynoszący 56,8%. Jednak w tym tygodniu nastąpiła zauważalna zmiana, ponieważ Toncoin (TON) wyprzedził ADA, osiągając dziewiątą co do wielkości kapitalizację rynkową, tym samym Cardano spadł o jeden poziom. 

Pomimo tej zmiany ADA nadal utrzymuje przewagę nad Avalanche (AVAX), mogąc pochwalić się kapitalizacją rynkową nieco powyżej 22 miliardów dolarów w porównaniu z wartością rynkową AVAX, która wynosi 18,27 miliarda dolarów (na dzień 9 kwietnia 2024 r) 

„Niedźwiedzie” wskaźniki rynkowe 

Cena Bitcoina wzrosła w tym roku do bezprecedensowego poziomu, a wiele kryptowalut oscyluje w pobliżu poprzednich szczytów. Jednak Cardano pozostaje o 80% poniżej swojej maksymalnej wartości z 2 września 2021 r., wynoszącej 3,09 dolara. 

Według statystyk platformy intheblock.com wskaźniki rynkowe dla Cardano są uważane za „niedźwiedzie”, a zaledwie 54% posiadaczy tego aktywa widzi zyski przy obecnej cenie. W ciągu ostatnich 24 godzin ADA odnotowała wolumen obrotu na poziomie 428 milionów dolarów, a giełda kryptowalut Binance stała się najbardziej tętniącą życiem platformą dla transakcji Cardano. 

Dane pokazują, że USDT jest głównym partnerem handlowym ADA, a jego następcami są USD, KRW, BTC, EUR i USDC. Warto zauważyć, że 10,22% wszystkich wymian Cardano odbywa się w wonach koreańskich. 

Ożywienie Cardano 

W dziedzinie zdecentralizowanych finansów (DeFi) całkowita wartość zablokowana Cardano (TVL) zajmuje 17. miejsce i w momencie przygotowywania tego tekstu wynosiła 396,31 mln dolarów. Jeśli chodzi o sprzedaż NFT, według statystyk platformy cryptoslam.io tokeny zorientowane na ADA zajmują ósme miejsce wśród najlepszych blockchainów, gromadząc 643,80 miliona dolarów sprzedaży. 

Przyszłe ożywienie sieci Cardano po porównywalnych słabych historycznych wynikach jeszcze się nie ujawniło. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak XRP i wiele innych kryptowalut podczas hossy, ADA nie była ulubieńcem traderów. Jeśli jednak historia jest jakimkolwiek wskaźnikiem, rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i w najbliższym czasie wiele może się zmienić. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.