Mastercard wprowadza nowe narzędzie do zwalczania oszustw kryptograficznych

2022-10-05 / Tagi:

Mastercard wprowadza nowe narzędzie do zwalczania oszustw kryptograficznych

3 października firma Mastercard uruchomiła nową usługę kryptograficzną związaną z zarządzaniem ryzykiem. Nowy produkt – Crypto Secure, umożliwia bankom wykrywanie i zapobieganie oszustwom na platformach kryptowalut. 

Mastercard Crypto Secure 

Dostawca usług finansowych, firma Mastercard uruchomiła 3 października nową usługę kryptograficzną związaną z zarządzaniem ryzykiem. Jak możemy przeczytać, Crypto Secure łączy wykorzystanie sztucznej inteligencji, danych blockchain i publicznych rejestrów transakcji kryptograficznych wraz z innymi źródłami, aby określić ryzyko związane z przestępczością związane z wymianą kryptowalut w sieci Mastercard. 

Warto przypomnieć, że Mastercard ma już w swojej ofercie podobną usługę, związaną z transakcjami w walucie fiducjarnej dostępnymi dla banków. 

Ajay Bhalla, prezes ds. działalności cybernetycznej i wywiadowczej Mastercard, powiedział, że rozwój tego typu usług pomaga partnerom zachować zgodność z lokalnymi przepisami podczas zwalczania oszustw w przestrzeni kryptograficznej. 

Chodzi o to, że tego rodzaju zaufanie, jakie zapewniamy dla transakcji handlu cyfrowego, chcemy także zapewnić dla transakcji dotyczących aktywów cyfrowych, zarówno dla konsumentów, banków i sprzedawców – tłumaczył Ajay Bhalla. 

Jak działa Crypto Secure? 

Banki i inni wydawcy kart Mastercard, którzy korzystają z Crypto Secure, zobaczą oznaczone kolorami oceny ryzyka sprzedawców kryptowalut. Będą one reprezentowały ryzyko podejrzanej działalności związanej ze wspomnianym sprzedawcą. Sam system nie podejmuje działań, ale umożliwia podjęcie interwencji wydawcy karty. 

Usługa Crypto Secure jest obsługiwana przez CipherTrace, kalifornijski start-up zajmujący się bezpieczeństwem blockchain. Został on przejęty przez Mastercard w ubiegłym roku. 

Walka z oszustwami kryptograficznymi 

Płatności w kryptowalutach stają się coraz bardziej popularne dzięki scentralizowanym procesorom płatności, takim jak Visa czy Mastercard. W 2021 roku Visa odnotowała ponad 1 miliard USD wydatków na kryptowaluty, podczas gdy Mastercard niedawno stworzył nowe opcje płatności kryptowalutowych w krajach takich jak Argentyna i Indonezja . 

Niestety w miarę rozpowszechniania się kryptowalut w przestrzeni publicznej wzrasta także liczba oszustw i przestępstw związanych z branżą. Według danych Chainalysis, w 2021 roku zanotowano nowy rekord wszechczasów w przestępczości kryptograficznej, a na oszukańcze adresy portfeli trafiło 14 miliardów dolarów. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.