Visa wprowadza karty obsługujące kryptowaluty

2022-06-22 / Tagi:

Visa wprowadza karty obsługujące kryptowaluty

Visa ogłosiła wprowadzenie na rynek serii kart obsługujących kryptowaluty. Jest to możliwe dzięki współpracy z kilkoma startupami Fintech z Ameryki Łacińskiej. Posiadacze kart będą mogli płacić w kryptowalutach oraz nabywać je w każdym miejscu, gdzie akceptowane są karty Visa. 

Karty Visa z obsługą kryptowalut  

Coraz więcej globalnych firm płatniczych interesuje się mieszaniem konwencjonalnych płatności fiat z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak kryptowaluty. Visa, jedna z wiodących firm płatniczych, ogłosiła, że wprowadziła swoje pierwsze karty obsługujące kryptowaluty

Ekosystem kryptowalut stale się rozwija w tym regionie dzięki zwiększonym inwestycjom, większej adopcji konsumentów i powiększającej się liczbie przypadków używania kryptowalut. Będziemy nadal ulepszać naszą strategię budowania przyszłości kryptowalut i płatności dla naszych klientów, partnerów i konsumentów – stwierdziła Romina Seltzer, wiceprezes ds. produktów i innowacji w firmie Visa dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów. 

Cashback za zakup w Bitcoinach 

Firma nawiązała współpracę z kilkoma startupami z regionu Ameryki Łacińskiej, między innymi Lemon Cash i Satoshi Tango w Argentynie, oraz innymi projektami takimi jak Crypto.com, Alterbank i Zro Bank w Brazylii. Nowe karty Visa oferują takie funkcje jak płatności za pomocą kryptowalut, kupno cyfrowych aktywów za pośrednictwem punktów kryptowalutowych obsługujących Visa, a także otrzymywanie zwrotu gotówki (tzw. cashback) za zakup w Bitcoinach. 

Kluczowe partnerstwa 

Visa poinformowała o kilku przypadkach współpracy ze startupami działającymi w Ameryce Łacińskiej, których oferta kierowana jest głównie do oferowania cashbacku w kryptowalutach za zakupy. Tak jest w przypadku kooperacji firmy z Lemon Cash, dzięki której argentyńscy klienci mogą cieszyć się wspomnianą funkcją. 

W kontekście Ameryki Łacińskiej kryptowaluty są konkretnym rozwiązaniem poprawiającym życie ludzi. W Lemon chcemy przyczynić się do rewolucji kryptowalutowej w całym regionie i oferujemy 2% zwrotu gotówki w Bitcoin za wszystkie zakupy dokonane przy użyciu danych uwierzytelniających Visa – powiedziała Borja Martel Seward, współzałożycielka Lemon Cash. 

Crypto.com także oferuje podobne bonusy w formie cashbacku swoim klientom w Brazylii. 

Dzięki naszym zlokalizowanym produktom i rozszerzeniu naszego programu kartowego z korzyściami cashback do 5%, oferujemy konsumentom i firmom w regionie różne sposoby interakcji oraz dokonywania transakcji przy użyciu kryptowalut – wyjaśniła Filomena Ruffa, dyrektor generalna Crypto.com w Ameryce Łacińskiej. 

Co ciekawe, Mastercard, bezpośredni rywal Visa, również wykazał zainteresowanie rynkiem w tamtym rejonie świata, nawiązując współpracę z Mercado Libre, jednym z największych sprzedawców detalicznych w okolicy. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.