Gry Blockchain najmniej dotknięte przez zawirowania trwające na rynku krypto 

2022-08-01 / Tagi:

Gry Blockchain najmniej dotknięte przez zawirowania trwające na rynku krypto 

Raport DappRadar pokazuje, że mimo trwających na rynku zawirowań gry Blockchain i przedsięwzięcia związane z Metaverse radzą sobie z bessą znacznie lepiej niż inne projekty. Co więcej, gry oparte na technologii blockchain w drugim kwartale tego roku zwiększyły liczbę transakcji. 

Zwycięzca na rynku niedźwiedzi 

Według raportu DappRadar, gry oparte na technologii blockchain  w mniejszym stopniu odczuły trwającą na rynku krypto bessę. W przeciwieństwie do innych projektów, w drugim kwartale tego roku zwiększyły swoją liczbę transakcji o 9,51% (dane wskazują, że zainwestowano w nie 2,5 miliarda dolarów zarówno w pierwszym, jak i drugim kwartale 2022 roku). 

Uważamy, że gry oparte na technologii blockchain będą kluczowe w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat i przyciągną co najmniej 100 milionów nowych użytkowników do kryptowalut. Dojedzie do tego z jednego prostego powodu – łączą NFT i DeFi. Dzięki połączeniu wszystkich trzech, gier blockchain, NFT i DeFi, zobaczysz coś naprawdę nowego i ekscytującego – powiedział Skirmatas Januskas, dyrektor generalny DappRadar. 

Spadki na rynku krypto 

Z pewnością czerwiec przejdzie do historii jako najgorszy miesiąc dla branży – nawet gry blockchain zarejestrowały najniższą miesięczną inwestycję z zaledwie 500 milionami dolarów. 

Raport DappRadar wskazał także na 7% spadek aktywności portfela użytkowników (UAW). To zasadniczo wskazuje, że użytkownicy nadal angażują się w zdecentralizowane aplikacje blockchain w mniej więcej takim samym tempie, jak przed upadkiem Terra. Jednocześnie od pierwszego kwartału liczba transakcji NFT związanych z grami spadła o 51%. Wolumen sprzedaży również spadł o 82%. 

Poza tym całkowita liczba transakcji wysyłanych do inteligentnych kontraktów sektora gier jest znacznie wyższa niż w przypadku innych kategorii, takich jak DeFi czy giełdy. Również w tym miesiącu transakcje w grach zdołały utrzymać się powyżej 24 milionów dziennie. 

Popularność gier blockchain 

DappRadar ujawnił, że Solana przyciągnęła wielu NFT i twórców gier. Ten trend można przypisać tanim transakcjom i wydajnym szybkościom przetwarzania. Pomimo wielu awarii sieci aktywność blockchain wzrosła o zdumiewające 311%. 

Dzięki „aktywnej społeczności graczy” WAX również odnotował znaczną popularność. Od maja jego aktywność blockchain wzrosła o 6%. 

Z opublikowanych informacji wynika, że pod względem demograficznym Decentraland cieszy się największą popularnością w Ameryce Północnej, a także w krajach takich jak Austria, Niemcy, Islandia, Łotwa i Lichtenstein. Z drugiej strony Axie Infinity zdołał przyciągnąć użytkowników w krajach Ameryki Środkowej i Południowej. Tymczasem Sandbox zyskał popularność w Chinach. Fantastyczna gra piłkarska Sorare, zyskała przyczółek w krajach takich jak Francja, Włochy i Szwajcaria, podobnie jak wielu fanów piłki nożnej w całej Europie. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.