Bitcoin przebija barierę 31 000 USD

2022-06-07 / Tagi:

Bitcoin przebija barierę 31 000 USD

Inwestorzy kryptowalut, którzy z rana sprawdzają ceny aktywów na rynku z pewnością mieli dzisiaj z pewnością powód do zadowolenia. Największa kryptowaluta – Bitcoin – przebiła ważny opór na poziomie 31 000$. Rynek otrzymał powiew optymizmu, jednak czy BTC zdoła utrzymać się ponad tą ceną?

Druga próba przebicia oporu

Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi Bitcoina w ostatnich dniach.

źródło: https://pl.tradingview.com/chart/yo0oksit/?symbol=BINANCE%3ABTCUSDT

Jak możemy zobaczyć na wykresie, w ostatnich dniach maja mieliśmy pierwszą próbę przebicia poziomu 31 000 dolarów. Niestety dwa dni później powróciliśmy na poziomy w okolice 29 000. Dnia 06-06-2022, Bitcoin podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 31 000 USD i utrzymania się powyżej niego. Ruch ten wywołał bardzo dużo optymizmu na rynku kryptowalut co pociągnęło za sobą do góry zdecydowaną większość wirtualnych walut.

Zwycięzcy aktualnych wzrostów

Ruch zwyżkowy Bitcoina poskutkował wzrostem cen większości rynku. Największym zwycięzcom dziś było Cardano. Kupując i sprzedając ADA w najlepszych możliwych momentach można było liczyć na wzrost poziomu 16%. Cena tego aktywa urosła dzisiaj do 0.65 USD jednak już pod wieczór spadła do 0,59 USD. \

Jak zachowuje się nowa LUNA?

Nowa kryptowaluta LUNA także odnotowała dzisiaj duży wzrost, z ceny 4,84 USD wzrosła do nawet 5,46 USD, jednak bardzo szybko wróciła do ceny 4,84. Jak na razie nie daje ona zbyt dużo zarobić ofiarom krachu na LUNA CLASSIC. 

Podsumowanie

Najważniejszym dzisiejszym wydarzeniem jest jednak to, iż Bitcoin podniósł się ponad poziom 31 000 dolarów. Jeśli przez najbliższe dni uda mu się obronić ten poziom, możemy być świadkami jego wzrostów. Przy takim rozwoju wydarzeń z pewnością będziemy czekali na osiągnięcie poziomu 40 000 dolarów, aczkolwiek na ten czas trzymajmy kciuki, że BTC zdoła utrzymać się na aktualnej cenie.

Źródła: tradingview.com, coingecko.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.