Kryptowaluty a sztuczna inteligencja

2023-02-20 / Tagi:

Kryptowaluty a sztuczna inteligencja

Na przełomie 2022/2023 roku ogromnym zainteresowaniem w społeczeństwie zaczęła cieszyć się sztuczna inteligencja, która dzięki niesamowitemu postępowi technologicznemu staje się coraz bardziej zaawansowana. Narzędzia takie jak czaty AI są w stanie między innymi pisać całkowicie samodzielnie obszerne wypracowania na dowolne tematy. Czy jednak sztuczna inteligencja ma zastosowanie w rynku kryptowalut?

Co łączy kryptowaluty i sztuczną inteligencję?

Wbrew temu co może nam przyjść do głowy, nie są to wcale tak odległe od siebie tematy. Po pierwsze, są to technologie, które dopiero się rozwijają i mają jeszcze w sobie ogromny potencjał do wykorzystania. Są to również dwa sektory, które zarządzane w odpowiedni sposób, mogą się nawzajem ulepszać i korzystać ze swoich udogodnień aby stawać się coraz to doskonalszymi systemami.

Dlaczego połączenie AI i krypto może być dobrym pomysłem?

Jak już przeczytaliśmy w poprzednim akapicie, są to technologie, które są w stanie się wspierać i ulepszać. W jaki jednak sposób jest to możliwe? Otóż technologia blockchain w swojej działalności wykorzystuje gromadzenie i przechowywanie ogromnych ilości informacji. Sztuczna inteligencja natomiast jest w stanie w ekspresowym tempie analizować niezliczone ilości tych informacji i generować na ich podstawie raporty. Może to znaleźć wiele zastosowań w różnego rodzaju projektach czy chociażby w ulepszaniu zabezpieczeń oraz zapobieganiu atakom hackerskim.

Czy istnieją kryptowaluty AI?

Na rynku mamy już dostępne kryptowaluty AI. Oto kilka z najciekawszych z nich

  • SingularityNET (AGIX)
  • Fetch.ai (FET)
  • Ocean Protocol (OCEAN)

Wszystkie z powyższych projektów są dostępne na giełdzie Binance.

Jaka jest przyszłość AI w kryptowalutach?

Sztuczna inteligencja ze względu na swoją popularność z pewnością zdobywa uznanie oraz zastosowanie w coraz większej ilości sektorów, także finansowych. Jej przyszłość w dużej mierze zależy od tego jak szybko oraz jak dokładnie twórcy będą w stanie dopasować jej możliwości do potrzeb społeczeństwa. Zastosowanie AI w kryptowalutach nie rozwiąże na pewno wszystkich problemów jednak może przyczynić się do ulepszenia ich zastosowania. Być może w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami projektu krypto stworzonego w 100% przez sztuczną inteligencję. Przy tak dużym zainteresowaniu AI, może się to przyczynić to coraz większej adaptacji kryptowalut.

Źródła: 4soft.com.pl

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.