Kraken – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

2023-06-07 / Tagi: giełdy kryptowalut

Kraken – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

Czym jest giełda Kraken? Jak działa? Ta założona w 2011 roku firma jest jedną z największych amerykańskich giełd kryptowalut, a jej dzienny wolumen obrotu wynosi 333 mln USD. Co istotne, platforma Kraken umożliwia handel ponad 200 kryptowalutami i ponad 600 parami kryptowalut. 

Kraken – jak działa i czym się wyróżnia? 

Co warto wiedzieć o giełdzie kryptowalut Kraken? Jak działa platforma? Ta założona w 2011 roku, a uruchomiona po dwóch latach testów giełda kryptowalut uznawana jest za jedną z platform z najwyższymi zabezpieczeniami, zaawansowanymi narzędziami handlowymi i dużym wyborem monet. Wirtualne waluty dostępne na giełdzie Kraken obejmują między innymi takie popularne kryptowaluty, jak Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC), ale także EOS (EOS), Monero (XMR) czy tokeny NFT. Platforma umożliwia również handel kontraktami terminowymi i instrumentami pochodnymi. Ta giełda kryptowalut jest konsekwentnie uznawana za jedno z najlepszych miejsc do kupowania i sprzedawania kryptowalut online. Przemawia za tym doskonała obsługa, niskie opłaty, wszechstronne opcje finansowania i rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. 

Kraken – jak działa weryfikacja użytkowników? 

Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa na platformie Kraken? Jak działa weryfikacja użytkowników? Giełda kryptowalut oferuje kilka poziomów opcji weryfikacji konta, w tym Express, Intermediate i Pro. Zarówno poziom średniozaawansowany, jak i profesjonalny wymagają przedstawienia paszportu, prawa jazdy lub krajowego dowodu osobistego. Wyższe poziomy weryfikacji wymagają od użytkowników przedstawienia dokumentów, takich jak numery ubezpieczenia społecznego i informacje zawodowe oraz wypełnienia kwestionariusza KYC. Co istotne, niższe poziomy weryfikacji zajmują mniej niż 2 minuty. Natomiast wyższe poziomy mogą zająć kilka dni, ponieważ obejmują ręczne procesy weryfikacji konta. 

Giełda kryptowalut Kraken – jak działa w opinii użytkowników? 

Bezpieczeństwo klientów to priorytet platformy Kraken. Jak działa zatem ta giełda w opinii użytkowników? Pomimo tego, że interfejs użytkownika może być nieco zaawansowany dla początkujących inwestorów, to giełda Kraken oferuje jedną z najlepszych usług dla doświadczonych traderów kryptowalut, którzy szukają bezpiecznej i niezawodnej giełdy kryptowalut. Wśród przeważających opinii możemy znaleźć te, które chwalą platformę za przyjazną dla użytkowników stronę, szybkość transakcji oraz zaawansowane opcje bezpieczeństwa. Do zalet giełdy kryptowalut można zaliczyć także stosunkowo niskie opłaty, które wynoszą od 0% (dla osób z miesięcznym wolumenem o wartości powyżej 1 mln USD) do 0,26% za transakcję. Niestety Kraken, podobnie jak większość platform tego typu słynie z niezadowalającej obsługi klienta. 

Źródło: kraken.com; trustpilot.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.