Kapitalizacja rynkowa Solany wyprzedza BNB 

2024-02-15 / Tagi:

Kapitalizacja rynkowa Solany wyprzedza BNB 

Według aktualnych danych token SOL wyprzedził BNB i stał się czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Co ciekawe, doszło do tego pomimo poważnej awarii sieci Solana, która miała miejsce 6 lutego. 

Token SOL wyprzedza BNB 

W ciągu 24 godzin token SOL wzrósł o 7,56% osiągając cenę 112,52 USD, wyprzedzając tym samym token BNB Binance. Według danych platfomy CoinMarketCap kapitalizacja rynkowa Solany wynosząca 49,36 miliarda dolarów jest obecnie o 1,74% większa niż kapitalizacja rynkowa BNB, która wynosi 48,5 miliarda dolarów. 

Warto zauważyć, że gwałtowny wzrost cen Solany nastąpił tego samego dnia, w którym indeks Crypto Fear and Greed osiągnął najwyższy poziom w historii. Według danych podanych na stronie internetowej Alternative.me, 13 lutego wskaźnik ten wzrósł aż do 79, osiągając najwyższy poziom od połowy listopada 2021 r., kiedy to cena Bitcoina osiągnęła poziom 69 000 dolarów. 

Indeks w strefie „ekstremalnej chciwości” 

Skok indeksu nastąpił dzień po tym, jak https://twojkurs.pl/czym-jest-bitcoin/Bitcoin po raz pierwszy od grudnia 2021 r. przekroczył wartość 50 000 dolarów. Według danych platformy CoinGecko w ciągu ostatnich kilku miesięcy kryptowaluta ta odnotowała solidny wzrost, zwiększając swoją wartość o około 13% (od początku roku).  Należy dodać, że osiągnięcie 79 punktów po raz pierwszy od ponad dwóch lat oznacza, że Crypto Fear and Greed Index znalazł się w strefie „ekstremalnej chciwości”. 

Przypominamy, że Crypto Fear and Greed Index jest obliczany na podstawie sygnałów wpływających na zachowanie traderów i inwestorów, w tym trendów Google, ankiet, dynamiki rynku, dominacji na rynku, mediów społecznościowych i zmienności rynku. Jednak pomimo tego, że wskaźnik ten zapewnia wgląd w stan rynku kryptowalut, zaleca się, aby inwestorzy nadal zwracali uwagę na inne czynniki inwestycyjne. 

Wzrost mimo awarii sieci 

Token SOL zdołał wyprzedzić BNB pomimo awarii sieci Solana, do której doszło 6 lutego. Wówczas użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli zauważać, że blockchain Solana nie wygenerował bloku w ciągu ponad 25 minut, czyli znacznie dłużej niż zwykły czas produkcji bloku wynoszący 400 milisekund. Wydarzenie to wpłynęło na giełdy kryptowalut, a platforma Upbit ogłosiła, że zawiesiła wpłaty i wypłaty tokenów opartych na Solanie, takich jak Solana, GMT (GMT), Raydium (RAY) i Access Protocol (ACS). 

Co istotne, to nie pierwszy raz, kiedy blockchain Solana borykał się z awarią sieci lub przestojem w produkcji bloków. Od momentu uruchomienia projektu sieć mierzyła się z wieloma awariami, a ta ostatnia była jedenastą w ciągu dwóch lat. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.