Jak szukać ciekawych wydarzeń na rynku kryptowalut?

2022-09-21 / Tagi:

Jak szukać ciekawych wydarzeń na rynku kryptowalut?

W świecie kryptowalut codziennie odbywa się wiele wydarzeń związanymi z mniej lub bardziej znanymi kryptowalutami. Zazwyczaj jednak o jakimś wydarzeniu dowiadujemy się na kilka dni przed, bądź już po fakcie. W tym artykule przedstawimy Wam kilka pomysłów na szukanie wydarzeń na rynku kryptowalut.

Media społecznościowe

Pierwszym i dosyć oczywistym, chociaż często pomijanym krokiem jest przeglądanie mediów społecznościowych konkretnych ekosystemów, które nas interesują. Wszystkie projekty, które mają na celu się rozwijać i poszerzać swoją działalność z pewnością prowadzą aktywną komunikację ze społecznością na portalach społecznościowych. Tutaj zdecydowanie przeważa portal Twitter, na którym zdecydowana większość ekosystemów decyduje się na założenie kont. Kolejnymi portalami, a konkretnie aplikacjami są Discord oraz Telegram. Tutaj jednak nie wszystkie projekty decydują się na zakładanie oficjalnych serwerów bądź kanałów, a więc dołączając do kanałów sprawdzajmy autentyczność serwerów i bądźmy czujni na oszustów. Oczywiście na portalach takich jak Facebook czy Instagram są również grupy społeczności dyskutujące o wydarzeniach dotyczących konkretnych kryptowalut, czy portale zajmujące się informowaniem o wydarzeniach.

Kalendarz wydarzeń

Ciekawą funkcją może pochwalić się portal CoinMarketCap. Posiadają oni kalendarze wydarzeń na rynku kryptowalut jak i ICO. Kalendarz znajdziemy w zakładce Products

(źródło: https://coinmarketcap.com/)

Po kliknięciu w tę podstronę ukarze nam się kalendarz wydarzeń wraz z konkretną datą, rodzajem wydarzenia, nazwą tokena, którego dotyczy oraz zainteresowanie pośród użytkowników CoinMarketCap. 

(źródło: https://coinmarketcap.com/events/)

Znajdziemy tam także wyróżnione wydarzenia trendujące oraz znaczące. Może nam to podpowiedzieć, który ekosystem tworzy znaczące zmiany mające na celu ulepszenie swojej sieci. 

Strony internetowe ekosystemów

Niektóre ekosystemy prowadzą blogi z najnowszymi informacjami na temat swoich ekosystemów oraz zmian jakie zamierzają wprowadzić. Jest to z pewnością bardzo dobre źródło informacji. Ważne jest jednak abyśmy sprawdzili autentyczność strony oraz bloga przed rozpoczęciem z korzystania z niego.

Podsumowanie

Podsumowując, jest wiele sposobów na zdobywanie informacji na temat nadchodzących wydarzeń na rynku kryptowalut. Przeglądanie mediów społecznościowych to coś co każdy z nas robi w ciągu dnia. Czyni to dobrą okazję do zapoznawania się z krótkimi informacjami dostarczanymi za ich pośrednictwem. Kalendarz wydarzeń od CoinMarketCap jest ciekawym narzędziem dla osób chcących zapoznać się z dużą ilością wydarzeń oraz jego konkretną datą. Natomiast szukanie za pomocą stron internetowych ekosystemów może nam przybliżyć więcej szczegółowych informacji, jednak tylko na temat jednej kryptowaluty. Pamiętajmy jednak, aby każdą informację weryfikować u kilku źródeł. Wtedy otrzymamy najbardziej jasny obraz sytuacji.

Źródło: coinmarketcap.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.