Hard fork Cardano jest zaplanowany na 22 września

2022-09-05 / Tagi:

Hard fork Cardano jest zaplanowany na 22 września

The Merge ma się odbyć za nieco ponad dziesięć dni. Ale co ciekawe, znamy już także datę hard forka Cardano. Vasil ma obyć się 22 września, czyli około dziewięć dni po przejściu Ethereum z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS). 

Vasil Cardano już za 18 dni 

Zespół programistów Cardano ujawnił przybliżoną datę nadchodzącego hard forka Cardano noszącego nazwę Vasil. Stało się po tym, jak w zeszłym tygodniu założyciel Input-Output Global (IOG) Charles Hoskinson podał na Twitterze, że nastąpi to we wrześniu. 

Firma IOG poinformowała na swoim oficjalnym koncie, że „data aktualizacji Vasil [została] potwierdzona”. Deweloperzy dodali, że scalanie kodu bazowego nastąpi po „pomyślnym zakończeniu [i] szeroko zakrojonych testach wszystkich podstawowych komponentów”. 

IOG wyjaśnił także, że fork zostanie skodyfikowany do bazy kodu Mainnet 22 września. 

Vasil to najważniejsza jak dotąd aktualizacja Cardano, zapewniająca zwiększoną przepustowość sieci i niższe koszty transakcji. Aktualizacja wprowadzi również ulepszenia do Plutusa, aby umożliwić programistom tworzenie bardziej wydajnych i wydajnych aplikacji opartych na blockchain – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Najtrudniejsza aktualizacja ekosystemu Cardano 

Warto dodać, że założyciel IOG, Charles Hoskinson, omówił datę hard forka Vasila w transmisji na żywo na Twitterze. Jej tytuł brzmiał: „Vasil nadchodzi 22 września 2022 roku”. Dodał także, że Vasil jest „najtrudniejszą aktualizacją, jaką kiedykolwiek musieliśmy zrobić jako ekosystem”. 

Nie każdy wie, że nazwa hard forka Vasil pochodzi od niedawno zmarłego członka społeczności bułgarskiej Cardano i matematyka, Vasila Dabova. 

Podczas wspomnianej transmisji na żywo Hoskinson zauważył, że to niesamowite, iż losowo wybrana data aktualizacji przypada na dzień niepodległości Bułgarii. 

Jak ma przebiegać hard fork Cardano

Zgodnie z zapowiedziami cztery propozycje ulepszeń Cardano (CIP) będą dodawane do bazy kodu Cardano (ADA ). Podczas implementacji Vasil zadokuje CIP-31 ( wejścia referencyjne ), CIP-32 ( dane wbudowane ), CIP-33 ( skrypty referencyjne ) i CIP-40 ( wyjścia zabezpieczające ). W maju zeszłego roku deweloperzy IOG poinformowali, że skrypty referencyjne CIP-31 zmniejszą koszty transakcji ADA . 

Od momentu ogłoszenia daty hard forka do momentu pisania tego tekstu Cardano wzrosło o 2,3% w stosunku do USD. ADA odnotowała ruch w górę o blisko 10% w ciągu ostatnich siedmiu dni, i w tej chwili jest ósmą co do wielkości kapitalizacją rynku kryptowalut – wynosi ona 16 miliardów dolarów. 

Źródło: bitcoin.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.