Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Cardano przenosi datę forka Vasil

2022-07-05 / Tagi:

Cardano przenosi datę forka Vasil

W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od deweloperów o przesunięciu hard forka sieci Cardano o nazwie Vasil. Czym spowodowane są opóźnienia? Czy jest problem ze stabilnością poprawek?

Dlaczego fork Cardano jest opóźniony?

W informacji płynącej od deweloperów dowiadujemy się, że hard fork zostaje przeniesiony na ostatni tydzień czerwca. Dobrą wiadomością dla społeczności Cardano jest fakt, iż nie jest to spowodowane żadnym większym problemem. Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie dewelopera opóźnienie jest spowodowane chęcią dopracowania ostatnich szczegółów, poprawieniem drobnych błędów w kodowaniu oraz przeprowadzeniem ostatecznych testów mających w 100% potwierdzić poprawność projektu oraz jego stabilność. Nie jest to zatem żadna nowość wśród firm zajmujących się technologiami typu blockchain. Bardzo ważna bowiem jest stabilność sieci oraz minimalizowanie bądź kompletne eliminowanie jakichkolwiek błędów. 

Czym jest hard fork Vasil

Hard fork jest to zagadnienie z dziedziny programowania blockchain oraz oznacza dużą zmianę w protokole sieci. Polega ono na stworzeniu odgałęzienia łańcucha głównego, który nie wprowadza zmian w starym łańcuchu. Hard fork Vasil ma odpowiadać w Cardano za zwiększenie pojemności sieci. Ulepszeniu w znacznym stopniu mają także ulec smart kontrakty tworzone na Cardano. Zwiększyć ma się również skalowalność sieci co znacząco poprawi szybkość wykonywania transakcji. Wszystkie ulepszenia są tworzone szczególnie z myślą o użytkownikach, jednak przy tym ulepszeniu zadbano także o ułatwienie pracy deweloperom w tworzeniu nowych projektów w oparciu o sieć Cardano. 

Cena Cardano

W trakcie ostatnich spadków na rynku kryptowalut, Cardano zatrzymało się w okolicach ceny 0,50 USD. Na ten moment ciężko jest przewidzieć zachowanie ceny na rynku, jednak hard fork Vasil przyciąga coraz więcej deweloperów co może przełożyć się na znaczne zainteresowanie inwestorów kryptowalutą Cardano.

Źródła: investopedia.com, coingecko.com, iohk.io

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.