Cardano przenosi datę forka Vasil

2022-07-05 / Tagi:

Cardano przenosi datę forka Vasil

W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od deweloperów o przesunięciu hard forka sieci Cardano o nazwie Vasil. Czym spowodowane są opóźnienia? Czy jest problem ze stabilnością poprawek?

Dlaczego fork Cardano jest opóźniony?

W informacji płynącej od deweloperów dowiadujemy się, że hard fork zostaje przeniesiony na ostatni tydzień czerwca. Dobrą wiadomością dla społeczności Cardano jest fakt, iż nie jest to spowodowane żadnym większym problemem. Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie dewelopera opóźnienie jest spowodowane chęcią dopracowania ostatnich szczegółów, poprawieniem drobnych błędów w kodowaniu oraz przeprowadzeniem ostatecznych testów mających w 100% potwierdzić poprawność projektu oraz jego stabilność. Nie jest to zatem żadna nowość wśród firm zajmujących się technologiami typu blockchain. Bardzo ważna bowiem jest stabilność sieci oraz minimalizowanie bądź kompletne eliminowanie jakichkolwiek błędów. 

Czym jest hard fork Vasil

Hard fork jest to zagadnienie z dziedziny programowania blockchain oraz oznacza dużą zmianę w protokole sieci. Polega ono na stworzeniu odgałęzienia łańcucha głównego, który nie wprowadza zmian w starym łańcuchu. Hard fork Vasil ma odpowiadać w Cardano za zwiększenie pojemności sieci. Ulepszeniu w znacznym stopniu mają także ulec smart kontrakty tworzone na Cardano. Zwiększyć ma się również skalowalność sieci co znacząco poprawi szybkość wykonywania transakcji. Wszystkie ulepszenia są tworzone szczególnie z myślą o użytkownikach, jednak przy tym ulepszeniu zadbano także o ułatwienie pracy deweloperom w tworzeniu nowych projektów w oparciu o sieć Cardano. 

Cena Cardano

W trakcie ostatnich spadków na rynku kryptowalut, Cardano zatrzymało się w okolicach ceny 0,50 USD. Na ten moment ciężko jest przewidzieć zachowanie ceny na rynku, jednak hard fork Vasil przyciąga coraz więcej deweloperów co może przełożyć się na znaczne zainteresowanie inwestorów kryptowalutą Cardano.

Źródła: investopedia.com, coingecko.com, iohk.io

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.