Grudniowy rekordowy wzrost mechanizmu spalania Shiba Inu 

2024-01-08 / Tagi:

Grudniowy rekordowy wzrost mechanizmu spalania Shiba Inu 

W 2023 roku projekt Shiba Inu spalił ponad 76 miliardów tokenów, co oznacza spadek w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak, co ciekawe, mechanizm spalania Shiba Inu odnotował rekordowy wzrost w grudniu, kiedy to zniszczono około 36 miliardów aktywów. 

Wskaźnik spalania Shiba Inu w 2023 roku 

W ramach popularnego projektu memecoin, jakim jest Shiba Inu w 2023 roku spalono ponad 76 miliardów tokenów (co stanowi ponad 820 000 dolarów według cen bieżących). Warto zauważyć, że jest to spadek o 8,33% w porównaniu z 2022 rokiem. Co ciekawe, rekordowym miesiącem dla mechanizmu spalania Shiba Inu był grudzień – wówczas zniszczono około 35 miliardów aktywów. 

Choć brzmi to dość pokaźnie, liczba ta reprezentuje niewielką część ogromnej podaży tokena Shiba Inu, wynoszącej prawie 590 bilionów. A jak wiadomo, mechanizm spalania ma na celu zmniejszenie tej podaży, dzięki czemu SHIB będzie coraz rzadszy i potencjalnie cenny w czasie. 

Trendy cenowe Shiba Inu 

Dane platformy CoinGecko pokazują, że wartość tego aktywa znajduje się ostatnio w trendzie wzrostowym – cena Shiba Inu gwałtownie wzrosła o 5% (w ciągu ostatnich 24 godzin) i około 30% w ujęciu miesięcznym. 

Wielu ekspertów zakłada, że rozwój rozwiązania blockchain warstwy 2 firmy Shiba Inu – Shibarium – może także odegrać rolę w aprecjacji ceny SHIB. Przypominamy, że sieć, która oficjalnie została uruchomiona latem 2023 roku, osiągnęła ostatnio wiele kamieni milowych, a łączna liczba transakcji w okresie Bożego Narodzenia przekroczyła 200 milionów. Obecnie liczba ta wynosi  prawie 250 milionów, podczas gdy całkowita liczba bloków wynosi zaledwie 2,5 miliona. 

Rozwój Shibarium 

Jak widać w ostatnim czasie Shibarium, które zostało zbudowane na blockchainie Ethereum wykazało znaczny postęp, odnotowując dużą liczbę transakcji i bloków. Rozwiązanie to poprzez obsługę transakcji poza głównym łańcuchem bloków ma za zadanie zwiększyć wydajność i skalowalność warstwy bazowej. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niższymi opłatami transakcyjnymi i krótszym czasem przetwarzania. Z pewnością, szybsze i tańsze transakcje nie tylko zwiększają użyteczność tokena Shiba Inu, ale także zwiększają szanse na to, by Shibarium odegrało kluczową rolę w szerszym przyjęciu technologii blockchain. 

Śmiało można zatem założyć, że wprowadzenie Shibarium stanowi znaczący impuls do globalnego przyjęcia SHIB. Godnym uwagi osiągnięciem w paradygmacie tokenomiki jest wykorzystanie przez Shibarium Bone ShibaSwap (BONE) jako tokena opłaty za gaz. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.