Górnicy Bitcoin z ogromnymi miesięcznymi zyskami 

2024-04-04 / Tagi:

Górnicy Bitcoin z ogromnymi miesięcznymi zyskami 

Marzec był najlepszym miesiącem w historii przemysłu wydobywczego Bitcoinów – górnicy BTC zarobili ponad 2 miliardy dolarów. Dane pokazują, że w tym okresie górnicy łącznie zarabiali średnio 65,23 miliona dolarów dziennie. 

Rekordowe miesięczne przychody górników Bitcoin 

Górnicy Bitcoin zarobili w marcu ponad 2 miliardy dolarów. Najnowsze dane przebijają 30-dniowe średnie z poprzednich dwóch miesięcy, które na dzień 29 lutego wynosiły zaledwie 48,31 mln dolarów a 31 stycznia – 43,29 mln dolarów. 

Przypominamy, że przychody górników są prawie całkowicie zależne od ceny rynkowej Bitcoina, ponieważ liczba nowo wydobytych monet pozostaje w większości taka sama w danym momencie, niezależnie od popytu. Przez cały marzec cena Bitcoina stale przekraczała 60 000 USD, osiągając 13 marca najwyższy w historii poziom wynoszący ponad 73 000 USD. 

Nagrody za wydobywanie Bitcoinów 

Zdecydowana większość nagród dla górników – 1,93 miliarda dolarów – pochodziła z „dotacji blokowej” Bitcoina. Jest ona stałą nagrodą w wysokości 6,25 BTC, która jest dołączona do każdego bloku Bitcoin. Kolejne 85 milionów dolarów wygenerowano dzięki opłatom transakcyjnym, które mogą znacznie się zmieniać z miesiąca na miesiąc w zależności od zapotrzebowania sieci. 

Jeszcze w tym miesiącu nagroda blokowa zostanie trwale obniżona o połowę. Odbędzie się to w ramach zdarzenia występującego raz na cztery lata, zwanego „halvingiem”. Naturalnie natychmiast obniży to dochody górników, stanowiąc egzystencjalne zagrożenie dla firm, które nie są w stanie efektywnie eksploatować swojego sprzętu wydobywczego. 

Czy górnicy przetrwają halving? 

Analitycy uważają jednak, że większość dużych spółek wydobywczych notowanych na giełdzie powinna pozostać nienaruszona – szczególnie dzięki tegorocznej aprecjacji ceny Bitcoina. Wiadomo, że aktywa odnotowują dalsze zyski kilka miesięcy po każdym halvingu, co według niektórych teorii powoduje szok podażowy dla tego aktywa. 

Wśród dużych górników BTC już trwają próby przygotowywania się do przetrwania halvingu. W zeszłym miesiącu kilku z nich szybko zrealizowało zyski ze swoich monet, co doprowadziło ich rezerwy do najniższego poziomu od kwietnia 2021 r. W poniedziałkowej aktualizacji dla inwestorów spółka BC Miner IREN ujawniła, że w swoim bilansie posiada 300 milionów dolarów w gotówce. 

Pomimo pozytywnych prognoz, większość firm wydobywczych od początku roku po uruchomieniu spotowych ETF-ów Bitcoin notowała znacznie niższe notowania. Na przykład IREN nadal spada o 15,5%, a Riot Platforms o 31%, mimo że sam Bitcoin (BTC) wzrósł o 49%. 

Jednym z jedynych wyjątków od reguły jest CleanSpark (CLSK) – zanotował wzrost o 54% od początku roku – po zakupie tanich maszyn wydobywczych w okresie ubiegłorocznej bessy Bitcoina. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.