Górnicy Bitcoin przenoszą swoje zasoby na giełdy kryptowalut 

2024-01-08 / Tagi:

Górnicy Bitcoin przenoszą swoje zasoby na giełdy kryptowalut 

Górnicy Bitcoin nagle zaczęli przenosić swoje zasoby BTC na giełdy kryptowalut, co sygnalizuje potencjalne odwrócenie wielomiesięcznej dynamiki cen. Analityk firmy CryptoQuant zauważył, że krótkoterminowe zachowanie górników może być wskazówką w przypadku „mądrych inwestycji”. 

Działania górników Bitcoin wskaźnikiem ceny BTC 

Górnicy są pierwszymi odbiorcami wszystkich nowych BTC wyemitowanych przez sieć Bitcoin, a także wszystkich opłat transakcyjnych płaconych przez użytkowników. W związku z tym są ostatecznymi wskaźnikami tego, czy nowe monety trafią do obiegu rynkowego, czy też pozostaną uśpione. 

– Górnicy byli w przeszłości jednymi z największych wielorybów i kiedy deponowali duże ilości BTC na giełdach, cena doświadczała znacznej presji spadkowej – napisał SignalQuant, analityk CryptoQuant. 

Odbiorcy platformy CryptoQuant jednogłośnie głosowali za tym, że sprzedaż monet przez górników jest wskaźnikiem niedźwiedzia. Analiza odnosi się do połowy maja 2023 r., kiedy to po gwałtownym wzroście zasobów górników nastąpił stopniowy spadek ceny Bitcoina z około 27 000 dolarów do 25 500 dolarów. Miało to miejsce po dwumiesięcznym wzroście ceny Bitcoina powyżej 30 000 dolarów, co miało związek z upadłością amerykańskich banków i emocjami związanymi z Ordinals. 

Zasoby BTC trafiają na giełdy kryptowalut 

Dzisiaj Bitcoin stoi w obliczu podobnej sytuacji. Po tym jak wzrósł powyżej 45 000 dolarów w atmosferze ekscytacji związanej z rychłym zatwierdzeniem Bitcoin spot ETF, w ciągu ostatniego tygodnia górnicy wyładowali setki milionów dolarów z BTC. Wyprzedaż ta jest największa od maja i odzwierciedla podobną oznakę realizacji zysków przez górników w okresie szczególnie lukratywnych cen BTC. 

Warto zauważyć, że od stycznia najwięksi na świecie górnicy Bitcoin pobierają średnio 1,73 BTC za blok, co stanowi 27% premii w stosunku do ich standardowej dotacji blokowej wynoszącej 6,25 BTC. A pod koniec ubiegłego miesiąca Bitcoin przekroczył 100 milionów dolarów skumulowanych opłat. 

Czy cena Bitcoina wkrótce eksploduje? 

W przeciwieństwie do analityka SignalQuant, firma inwestycyjna Matrixport stwierdziła niedawno, że Bitcoin może w tym miesiącu wzrosnąć powyżej 50 000 dolarów. Zakłada, że dojdzie do tego po tym, jak zatwierdzenie ETF wywoła falę kapitału w poszukiwaniu BTC. 

– Inwestorzy instytucjonalni nie mogą sobie pozwolić na to, aby ponownie przegapić jakikolwiek potencjalny wzrost i dlatego muszą kupować natychmiast, gdy rynki zostaną otwarte dla handlu w 2024 r. Spodziewamy się natychmiastowego wzrostu, który po raz kolejny zaskoczy inwestorów – możemy przeczytać w komunikacie Matrixport. 

Firma Matrixport zasugerowała, że do końca roku Bitcoin może osiągnąć 125 000 dolarów – podobną cenę w zeszłym roku prognozowała firma Standard Chartered. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.