Google Cloud zostało walidatorem w sieci Polygon 

2023-10-04 / Tagi:

Google Cloud zostało walidatorem w sieci Polygon 

29 września firma Polygon Labs ogłosiła, że platforma Google Cloud dołączyła do sieci Polygon w charakterze walidatora. Tym samym firma znalazła się w gronie ponad 100 innych walidatorów weryfikujących transakcje w sieci Ethereum warstwy 2. 

Google Cloud walidatorem w sieci Polygon 

Polygon Labs 29 września ogłosiło, że firma Google Cloud dołączyła do sieci Polygon proof-of-stake w charakterze walidatora. Tym samym platforma dołączyła do ponad 100 innych walidatorów weryfikujących transakcje w sieci Ethereum warstwy 2. 

W poście opublikowanym przez Polygon Labs na platformie X (dawniej Twitter) możemy przeczytać, że „ta sama infrastruktura, która obsługuje @YouTube i @gmail, pomaga od teraz zabezpieczyć szybki i tani protokół Ethereum dla wszystkich Polygon”. 

Bezpieczeństwo sieci Polygon 

Warto przypomnieć, że walidatory w sieci Polygon pomagają zabezpieczyć sieć poprzez obsługę węzłów, obstawiając MATIC oraz uczestnicząc w mechanizmach konsensusu typu „proof-of-stake”. I chociaż wielu walidatorów Polygon jest wciąż anonimowych, Google Cloud dołączyło teraz do niemieckiej firmy Deutsche Telekom, jednej z największych europejskich firm telekomunikacyjnych, działającej już oficjalnie w tej sieci. 

Co ciekawe, konto Google Cloud Singapore potwierdziło w X, że Google Cloud „służy teraz jako weryfikator w sieci Polygon PoS”, dodając, że „wspólnie z ponad 100 innymi weryfikatorami będzie przyczyniać się do zbiorowego bezpieczeństwa, zarządzania i decentralizacji sieci”. 

Strategiczna współpraca 

Firma Google Cloud w opublikowanym komunikacie opisuje swoje relacje z Polygon Labs jako „ciągłą współpracę strategiczną”. Oprócz ogłoszenia, że dołączy do sieci w charakterze walidatora, firma Google Cloud Asia Pacific opublikowała także w YouTube film zatytułowany „Polygon Labs pracuje nad przyszłością Web3 dla wszystkich”

Należy dodać, że firma Polygon Labs uruchomiła niedawno inicjatywę „Polygon 2.0”, która ma na celu aktualizację sieci Polygon. Jak donosił już portal Cointelegraph najbliższa faza, czyli tzw. „Faza 0” obejmuje trzy propozycje ulepszeń sieci Polygon – PIP 17-19. PIP 17 dotyczy przejścia z MATIC na nowy token POL, natomiast PIP 18 i 19 dotyczą działań wspierających, takich jak opis techniczny POL i aktualizacja tokenów gazowych. Według Polygon zmiany mają rozpocząć się już w czwartym kwartale 2023 roku. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.