Niemiecki Deutsche Telekom włącza się jako walidator Polygon 

2023-06-02 / Tagi:

Niemiecki Deutsche Telekom włącza się jako walidator Polygon 

Jedna z największych firm telekomunikacyjnych w Europie, niemiecki Deutsche Telekom ma zamiar wykorzystać swoją infrastrukturę do odkrywania nowych źródeł przychodów i zwiększania bezpieczeństwa sieci jako walidatora protokołów blockchain. 

Deutsche Telekom walidatorem Polygon 

Niemiecka firma telekomunikacyjna Deutsche Telekom ogłosiła, że chce wykorzystać swoją infrastrukturę w Web3, podłączając się jako walidator sieci dla protokołu skalowania Ethereum Polygon. Zgodnie z zapowiedziami firma ma stać się jednym ze 100 walidatorów świadczących usługi stakingu i walidacji dla sieci Polygon Supernets. Przypominamy, że Polygon to ważna warstwa 2 w ekosystemie Ethereum. Oferuje programistom szereg skalowalnych rozwiązań, w tym pakiety zbiorcze o zerowej wiedzy, łańcuchy boczne i protokoły dostępności danych. 

Z opublikowanych informacji wynika, że Deutsche Telekom MMS, który świadczy usługi konsultingowe i programistyczne, będzie działał jako walidator Polygon dla swojej spółki macierzystej. Oczekuje się, że zabezpieczy to łańcuch boczny i sieć Supernet firmy Polygon, poprawiając bezpieczeństwo, zarządzanie i decentralizację protokołów. Jak możemy przeczytać, firma będzie obsługiwać pełny węzeł, produkować bloki, sprawdzać poprawność i uczestniczyć w konsensusie oraz zatwierdzać punkty kontrolne w sieci głównej Ethereum. 

Zaznaczenie swojej obecności w Web3 

Dirk Röde, szef Blockchain Solutions Center w Deutsche Telekom powiedział, że wspieranie sieci Polygon jako walidator to kamień milowy na drodze ku temu by stać się ważnym graczem w infrastrukturze Web3. 

Deutsche Telekom jest nie tylko renomowanym dostawcą infrastruktury dla usług mobilnych i internetowych, ale także podejmuje znaczące zobowiązania w zakresie rozszerzenia swojej obecności i niezawodności jako dostawcy infrastruktury w domenie Web3 – dodał Dirk Röde. 

Deutsche Telekom jest również walidatorem dla Q, Flow, Celo, Chainlink i Ethereum. Zapowiedziano także, że firma ma na celu obsługę klientów instytucjonalnych jako niezawodny dostawca stakingu klasy korporacyjnej. Co więcej, wykorzystanie infrastruktury firmy jako walidatora przy jednoczesnym zarabianiu na natywnym tokenie bazowej sieci blockchain zapewnia Deutsche Telekom „niezawodne, nowatorskie i skalowalne źródło dochodu”. 

Zróżnicowany i niezawodny zestaw walidatorów 

Potencjał większej liczby głównych firm telekomunikacyjnych przenoszących się do Web3 może również katalizować większą decentralizację różnych łańcuchów bloków typu proof-of-stake. 

– Inne firmy telekomunikacyjne również badają możliwości w tej dziedzinie. W zdecentralizowanym ekosystemie celem powinno być posiadanie zróżnicowanego i niezawodnego zestawu walidatorów – wyjaśnił przedstawiciel Deutsche Telekom. 

Oświadczenie dyrektora generalnego Polygon Labs, Michaela Blanka, potwierdziło to założenie. Podkreślił on, że nowe partnerstwo może utorować drogę bardziej popularnym firmom do przyjęcia technologii blockchain. 

Warto dodać, że firma Polygon niedawno ogłosiła wieloletnie partnerstwo z Google Cloud, aby stymulować rozwój maszyny wirtualnej Ethereum. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.