Fidelity oferuje handel BTC i ETH bez prowizji 

2022-11-04 / Tagi:

Fidelity oferuje handel BTC i ETH bez prowizji 

Gigant inwestycyjny Fidelity Investments rozszerza dostęp do bezprowizyjnych usług handlu kryptowalutami. 34 miliony inwestorów detalicznych będzie mogło kupować i sprzedawać Bitcoin i Ethereum. Ruch ten ma na celu rozpoznanie rosnącego zainteresowania aktywami cyfrowymi.  

Fidelity Crypto – nowa usługa handlu kryptowalutami 

Według CNBC nowa oferta Fidelity dotycząca kryptowalut będzie obsługiwana przez jej spółkę zależną – Fidelity Digital Assets. Usługa nazwana Fidelity Crypto da inwestorom detalicznym możliwość kupowania oraz sprzedawania BTC i ETH przy minimalnych opłatach. Zamiast prowizji, Fidelity Crypto wprowadzi 1% spread do każdej transakcji. 

Przypominamy, że na rynkach finansowych spread reprezentuje różnicę między cenami kupna i sprzedaży podawanymi dla danego składnika aktywów. 

Dostęp dla klientów detalicznych 

Pomimo to, że Fidelity nie określiła jeszcze daty uruchomienia nowej oferty, otworzyła już listę użytkowników oczekujących na wcześniejszy dostęp. Dom maklerski zapowiedział, że nowa oferta jest skierowana do inwestorów detalicznych chcących zyskać możliwość handlu kryptowalutami bez prowizji. Wynika to z tego, że znaczna część klientów firmy posiada już inwestycje w aktywa cyfrowe.  

– Znacząca część klientów Fidelity jest już zainteresowana i posiada krypto – możemy przeczytać w oświadczeniu przygotowanym dla CNBC. 

Możliwość inwestowania w Bitcoin 

Warto dodać, że Fidelity Digital rozszerzyła swoją ofertę instytucjonalną w okresie bessy – np. dopiero niedawno uruchomiła dla swoich klientów usługi powiernicze i handlowe Ether. Natomiast w kwietniu tego roku firma zapowiedziała plany związane z tym, by pozwolić klientom oszczędzającym emeryturę na inwestowanie w Bitcoin bezpośrednio za pośrednictwem kont. 

Co ważne, Fidelity jest głównym instytucjonalnym orędownikiem Bitcoina i zasobów cyfrowych. Firma nazwała Bitcoin „dominującą siłą” z „wielkimi ambicjami”, jednocześnie zauważając „rosnący wpływ” i zdolność do innowacji Ethereum. Choć większość działań Fidelity skupia się na inwestorach instytucjonalnych, od pewnego czasu rośnie liczba spekulacji na temat oferty detalicznej. Jak donoszą media, dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz powiedział we wrześniu, że Fidelity wkrótce otworzy dostęp detaliczny do kryptowalut. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.