Euro Tether i Tether Gold będą notowane na XT.COM 

2023-07-11 / Tagi:

Euro Tether i Tether Gold będą notowane na XT.COM 

Emitent stablecoinów ogłosił wprowadzenie Euro Tether i Tether Gold na platformę XT.COM, która jest reklamowana jako „pierwsza na świecie giełda społeczna”. Najnowszy ruch umożliwi użytkownikom platformy dostęp do XAU₮, a także możliwość zawierania transakcji z EUR₮. 

Tether ogłasza ekspansję EURT i XAUT 

Firma Tether ogłosiła właśnie wprowadzenie Euro Tether (EUR₮) i Tether Gold (XAU₮) na platformę XT.COM, która jest reklamowana jako „pierwsza na świecie giełda społeczna”. 

– Jesteśmy podekscytowani, że pionier giełd społecznościowych, XT.COM, zdecydował się ułatwić użytkownikom na całym świecie dostęp do zasobów cyfrowych wspieranych przez euro i fizyczne złoto oraz ich posiadanie – powiedział Paolo Ardoino, CTO Tether. 

Ruch ten umożliwi użytkownikom platformy dostęp do XAU₮ – co oznacza posiadanie fizycznego złota – a także możliwość zawierania transakcji z EUR₮ – monetą stabilną powiązaną z euro w stosunku 1:1. 

Co ciekawe, wiadomości o ekspansji pojawiają się pośród rosnącej kontroli w sektorze stablecoinów. 

Czym jest Euro Tether i Tether Gold? 

Warto dodać, że wprowadzony na rynek w 2020 roku XAU₮ reprezentuje własność jednej uncji złota przechowywanej w szwajcarskim skarbcu kontrolowanym przez firmę. Z kolei EUR₮ to stabilna moneta powiązana z Euro, obsługiwana również przez Tether, a która odzwierciedla tę walutę za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci. 

Obecnie XAU₮ i EUR₮ mają kapitalizację rynkową odpowiednio na poziomie 474 mln USD i 44 mln USD. Pomimo tego, że liczby te są znacznie przyćmione przez token USDT, który jest wspierany przez dolara amerykańskiego, oba stablecoiny zdołały zdobyć kilka notowań. 

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego roku dominacja USDT znacznie wzrosła. Było to spowodowane kryzysem bankowym i późniejszymi zawirowaniami jakie miały miejsce na rynku stablecoinów. W efekcie jego obrót przekroczył 83 miliardy dolarów. 

Platforma XT.COM Exchange 

Założona w 2018 roku firma XT.COM Exchange jest pionierem giełd kryptowalut o charakterze społecznościowym. Platforma oferuje między innymi handel Bitcoinami, Ethereum i altcoinami. Z opublikowanych informacji wynika, że giełda ma ponad 6 milionów zarejestrowanych użytkowników i obsługuje ponad 800 tokenów, oferuje także szeroki wybór ponad 1000 par handlowych. Użytkownicy mogą na platformie angażować się w różne opcje handlowe, takie jak handel spot czy handel OTC, a nawet kupować kryptowaluty za pomocą kart kredytowych. 

Źródło: tether.to 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.