Ethereum wzrosło o 15% – czy czekają nas dalsze wzrosty cen? 

2023-04-19 / Tagi:

Ethereum wzrosło o 15% – czy czekają nas dalsze wzrosty cen? 

Od czasu wprowadzenia aktualizacji Shapella Ethereum wzrosło o 15% w porównaniu z Bitcoinem. Dane pokazują, że od tego momentu stakerzy wycofali ETH o wartości 1,21 miliarda dolarów z kontraktów stakingowych Ethereum. Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się dalszych wzrostów cen? 

Notowania Ether 

Dane wskazują, że Ether wszedł w gwałtowny wzrost cen tydzień po osiągnięciu sześciomiesięcznego minimum w stosunku do Bitcoina. 18 kwietnia para ETH/BTC osiągnęła wartość 0,0709 BTC – oznacza to wzrost o około 15% w stosunku do lokalnego dna wynoszącego 0,0602 BTC (miało to miejsce tydzień temu). W oparciu o wcześniejsze analizy można zakładać, że w tej chwili para spodziewa się wzrostu w kierunku 0,075 BTC. 

Co ciekawe, lokalna formacja dna ETH w stosunku do Bitcoina miała miejsce w dniu długo oczekiwanej aktualizacji Ethereum Shapella. 

Shapella FOMO Ethereum 

Przypominamy, że hard fork Shapella umożliwił osobom obstawiającym Ether wycofanie swoich nagród – około 1,1 miliarda ETH – z inteligentnego kontraktu Ethereum z dowodem stawki. Aktualizacja ta mogła zwiększyć atrakcyjność ETH w porównaniu z BTC, pokonując oczekiwania rynku, że świeżo odblokowana dostawa Ether zwiększy presję sprzedaży. 

Okazuje się, że od 12 kwietnia (zgodnie z danymi pobranymi przez Nansena) stakerzy wycofali 574 700 ETH o wartości około 1,21 miliarda dolarów. Warto dodać, że w tym samym okresie cena Ether wyrażona w dolarach amerykańskich wzrosła o 14,25%. Oznacza to, że wielu graczy postanowiło zatrzymać swoje nagrody Ether. Z drugiej strony Bitcoin nie zanotował zdecydowanego wybicia powyżej jego technicznego oporu wynoszącego 30 000 USD. Wiele przemawia za tym, że prawdopodobnie to czyni ETH bardziej atrakcyjnym zakładem krótkoterminowym dla inwestorów. 

Słabe napływy instytucjonalne 

Według cotygodniowego raportu platformy CoinShares inwestorzy instytucjonalni w zeszłym tygodniu wykazali większe zainteresowanie Bitcoinem niż Ether. Na przykład instrumenty inwestycyjne oparte na Bitcoinach odnotowały wpływy w wysokości 103,8 miliona dolarów w tygodniu kończącym się 14 kwietnia. Dla porównania, fundusze Ethereum przyciągnęły 300 000 dolarów. Pokazuje to, że po aktualizacji Shapella inwestorzy głównego nurtu mogli podążać za strategią „sell the news”. 

W międzyczasie, z uwagi na wykupiony dzienny indeks względnej siły cena Ether jest zagrożona możliwym niedźwiedzim ruchem odwrotnym. Jeśli cena ETH wycofa się z obecnego poziomu oporu wynoszącego około 2140 USD, jego natychmiastowy cel spadkowy pojawi się na poziomie około 1984 USD. Wartość ta stanowiła opór w maju 2022 r. i sierpniu 2022 r. 

Przedłużająca się wyprzedaż może zepchnąć cenę Ether do 50-dniowej wykładniczej średniej kroczącej w pobliżu 1800 USD. Oznacza to spadek o około 15% w stosunku do obecnych poziomów cen. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.