Data aktualizacji Shanghai potwierdzona – ETH zyskuje 4% 

2023-03-30 / Tagi:

Data aktualizacji Shanghai potwierdzona – ETH zyskuje 4% 

28 marca zespół wsparcia protokołu Ethereum opublikował aktualizację dotyczącą daty uruchomienia sieci głównej Shapella. W komunikacie potwierdzono, że hard fork nastąpi 12 kwietnia. W efekcie ceny ETH wzrosły o około 4%. 

Data aktualizacji Ethereum Shanghai potwierdzona 

We wtorek zespół wsparcia protokołu Ethereum opublikował aktualizację dotyczącą daty uruchomienia sieci głównej Shapella – wydarzenie ma nastąpić 12 kwietnia. 

Shapella to nowa nazwa aktualizacji Shanghai, ponieważ łączy zmiany w warstwie wykonawczej (Shanghai), warstwie konsensusu (Capella) i interfejsie API silnika. Ogłoszenie daty następuje po płynnym przejściu do sieci testowej Goerli. Ponadto do 5 kwietnia nagrody dla osób poszukujących luk w zabezpieczeniach Shapella zostały podwojone. 

W komunikacie opublikowanym przez zespół Ethereum wyjaśniono, że aktualizacja umożliwia walidatorom wycofanie swoich udziałów z łańcucha nawigacyjnego z powrotem do warstwy wykonawczej. Hard fork wprowadza również nowe funkcje zarówno do warstwy wykonawczej, jak i do mechanizmów konsensu. Warto podkreślić, że wszyscy główni klienci Ethereum, w tym Lighthouse, Lodestar, Nimbus, Prysm i Teku, obsługują teraz aktualizację Shapella. 

Bezpieczeństwo sieci Ethereum 

Co ciekawe, EthStaker i Ethereum Cat Herders zorganizują imprezę dotyczącą aktualizacji Shapella. Rozpocznie się ona na krótko przed wprowadzeniem hard forka, aby ludzie mogli śledzić ją w czasie rzeczywistym. 

Niestety pojawiły się też obawy, że po aktualizacji duża ilość Ethereum zostanie zdjęta i sprzedana na rynki. Jest to jednak mało prawdopodobne, chociażby z uwagi na etapowe udostępnianie, które zostało wdrożone w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci. Okres wycofania ETH jest dynamiczny i zależny od liczby walidatorów wychodzących w danym momencie. Dodatkowo walidatorzy muszą przejść przez dwuetapowy proces wypłaty, który obejmuje kolejkę wyjściową i okres wypłaty. Mechanizm bezpieczeństwa sieci zwany „limitem rezygnacji” definiuje kolejkę wyjściową i utrzymuje stabilność. Okres karencji ponownie zależy od tego, ile ETH jest oznaczanych do usunięcia z ekosystemu. 

Obecnie w Beacon Chain znajduje się około 17,9 miliona ETH . Przy obecnych cenach jest to wycenione na około 32 miliardy dolarów i stanowi około 15% całkowitej podaży w obiegu. 

Perspektywy cen ETH 

Ceny Ethereum wzrosły o około 3,8% w ciągu 24 godzin od ogłoszenia daty aktualizacji. W rezultacie, według CoinGecko, w momencie pisania tego tekstu cena ETH osiągnęła wartość 1821 USD. Kryptowaluta ta odzyskała wszystkie straty z poniedziałkowego spadku wywołanego pozwem CFTC wobec Binance i jest na najlepszej drodze utrzymać wartość powyżej 1800 USD. 

Mimo wzrostów Ethereum spadło obecnie o 63,5% w stosunku do rekordowego poziomu z listopada 2021 r., który wyniósł 4878 USD. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.