Ether osiąga poziom najwyższy od 7 miesięcy 

2023-04-06 / Tagi:

Ether osiąga poziom najwyższy od 7 miesięcy 

Wczoraj Ether (ETH) po raz pierwszy od miesięcy przełamał poziom 1900 USD. Co ciekawe, dzieje się to tydzień przed aktualizacją Shapella, która ma połączyć zmiany w warstwie wykonawczej (Shanghai) i warstwie konsensusu (Capella). 

Cena Ether przekracza 1900 USD 

Po raz pierwszy od ponad siedmiu miesięcy wartość Ether przekroczyła 1900 USD. Wzrost ceny kryptowaluty ma miejsce tydzień przed uruchomieniem wypłat, które będą możliwe po nadchodzącej aktualizacji sieci Ethereum. Dane portalu CoinMarketCap pokazują, że ostatni raz ETH przekroczył 1900 USD 16 sierpnia 2022 roku. Doszło do tego podczas szerszej wyprzedaży kryptowalut, kiedy to Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych podwyższała stopę funduszy w rekordowym tempie. 

Przypominamy, że hard fork Ethereum Shanghai, który ma się odbyć 12 kwietnia, wdroży propozycję ulepszeń Ethereum (EIP)-4895, umożliwiając walidatorom i osobom obstawiającym wycofanie postawionego ETH z łańcucha nawigacyjnego. Aktualizacja ma także na celu zwiększenie szybkości transakcji, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów transakcyjnych. 

Skok cen Ether 

Niedawny wzrost cen może być spowodowany także oczekiwaniami związanymi z tym, że FED może złagodzić swoje działania. Niestety podwyżki stóp procentowych powodują pęknięcia w globalnym sektorze bankowym i powodują zwiększony popyt na Ether. Wynika to z tego, że obstawianie może być bardziej elastyczne. 

Co ciekawe, również cena Bitcoina odnotowała w ostatnim czasie wzrosty. Dane TradingView pokazują, że ETH/BTC – para handlowa porównująca cenę ETH do BTC – wzrosła w ostatnim tygodniu o prawie 3%. Sugeruje to, że zarówno nadchodząca aktualizacja, jak i oczekiwania związane z komunikatem FED mogą przyczyniać się do skoku cen Ether. 

Aktualizacja Shanghai 

Aktualizacja Shapella, która ma połączyć zmiany w warstwie wykonawczej (Shanghai) i warstwie konsensusu (Capella) ma mieć miejsce 12 kwietnia. Przypominamy, że warstwa wykonawcza to miejsce, w którym znajdują się wszystkie inteligentne kontrakty i reguły protokołów Natomiast warstwa konsensusu zapewnia, że wszystkie walidatory sieci przestrzegają tych reguł. 

Warto zauważyć, że cena ETH gwałtownie spadła po wykonaniu fuzji, do której doszło 15 września 2022 roku. Według portalu CoinMarketCap w efekcie tego wydarzenia, kryptowaluta straciła prawie jedną czwartą swojej wartości – stało się to w ciągu jednego tygodnia. 

Pomimo tego, że niektórzy analitycy i handlowcy sugerują, że odblokowanie stakowanego Etheru stworzy presję na sprzedaż, wiele przemawia za tym, że są to tylko spekulacje. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.