Dzienne przychody górników Bitcoin przekroczyły 44 miliony dolarów 

2023-11-15 / Tagi:

Dzienne przychody górników Bitcoin przekroczyły 44 miliony dolarów 

12 listopada po raz pierwszy w tym roku dzienne nagrody za wydobycie Bitcoinów przekroczyły 44 miliony dolarów. Wynik ten ostatnio był widziany w kwietniu 2022 r. Ogólne odwrócenie trendu to efekt odbudowania zaufania inwestorów oraz rosnących cen rynkowych. 

Przychody z wydobywania Bitcoinów 

Przychody z wydobycia Bitcoinów pochodzą przede wszystkim z nagród za potwierdzanie transakcji Bitcoin i tworzenie nowych bloków przy użyciu zaawansowanego technologicznie sprzętu komputerowego zwanego platformami wydobywczymi. Górnicy, oprócz opłat transakcyjnych, otrzymują obecnie 6,25 BTC za każde pomyślne utworzenie bloku. 

Według danych platformy blockchain.com, 12 listopada dzienne nagrody za wydobycie Bitcoinów po raz pierwszy w 2023 r. przekroczyły 44 miliony dolarów. Ta liczba była ostatni raz widziana w kwietniu 2022 r . 

Odwrócenie trendu 

W okresie od kwietnia 2022 r. do listopada 2023 r. kilka czynników przyczyniło się do spadku przychodów górników Bitcoin. Należą do nich przedłużająca się bessa, negatywne nastroje inwestorów wokół oszustw i załamań ekosystemu oraz nieprzyjazne przepisy, które uniemożliwiają inwestorom swobodne zawieranie transakcji Bitcoinami. Jednak w tym roku nastąpiło ogólne odwrócenie trendu, ponieważ przedsiębiorcy zajmujący się kryptowalutami przejęli kontrolę nad sytuacją oraz odbudowali zaufanie inwestorów. A w wyniku rosnących cen rynkowych i zainteresowania społeczności, środowisko górnicze odnotowało całoroczny wzrost przychodów. 

Wzrost przychodów górników Bitcoin 

I tak na przykład firma wydobywcza Bitcoin Marathon Digital Holdings odnotowała wzrost przychodów o 670% rok do roku w trzecim kwartale 2023 r. (przy prawie pięciokrotnym wzroście produkcji Bitcoinów). 

Pamiętajmy także, że oprócz firm wydobywających Bitcoin i indywidualnych górników wiele krajów aktywnie uczestniczy w zabezpieczaniu sieci Bitcoin poprzez wydobycie. Z niedawnych doniesień medialnych wynika, że azjatycki kraj Bhutan aktywnie wydobywa Bitcoin za pomocą energii wodnej. Państwo to wydobywa kryptowaluty odkąd cena BTC wyniosła 5000 dolarów, co miało miejsce w kwietniu 2019 r. Publikowane informacje wskazują, że królestwo rozważało możliwość nawiązania partnerstw w celu dalszego rozszerzenia swojej działalności wydobywczej. W tym celu prowadzi negocjacje z notowaną na Nasdaq firmą wydobywczą Bitdeer. To partnerstwo zabezpieczyłoby 100 megawatów mocy dla centrum danych wydobywających Bitcoin w Bhutanie oraz zwiększyłoby zdolność wydobywczą Bitdeer o około 12%. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.