Duża dynamika na rynku kryptowalut 

2022-11-14 / Tagi:

Duża dynamika na rynku kryptowalut 

Ostatnie 24 godziny na rynku kryptowalut były dość dynamiczne pod względem cen. Bitcoin początkowo spadł poniżej 16 000 USD, by później odbić się do 17 000 USD. Za nim podążyła reszta kryptowalut. Stało się to po tym, jak na Twitterze pojawiły się wiadomości, które zostały pozytywnie odebrane przez społeczność. 

Przyszłość kryptowalut 

W poniedziałkowy poranek dyrektor generalny Binance ujawnił, że jego firma stanie na czele „funduszu odbudowy przemysłu”, który ma pomóc projektom, które są silne, ale obecnie przeżywają kryzys związany z płynnością finansów. Nie sprecyzował, co kwalifikuje się jako „silne”, jednak zapowiedział, że już wkrótce ujawni więcej informacji na ten temat. 

W tym samym czasie Elon Musk opublikował tweeta odpowiadającego na pytanie, gdzie BTC będzie za rok od teraz. 

Właśnie po tych wiadomościach rynki kryptowalut zyskały ponad 40 miliardów dolarów. 

Wahania cen Bitcoina 

Warto dodać, że w ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina spotkała się z dużą zmiennością. Jeszcze kilka godzin temu notowania BTC prezentowały się raczej mało optymistycznie – wówczas kryptowaluta kierowała się na południe i była notowana poniżej 16 000 USD. Na Binance BTC osiągnął najniższy poziom w ciągu dnia na poziomie około 15 800 USD. Jednak miało to miejsce jeszcze zanim CZ i Elon Musk opublikowali tweety, które zostały pozytywnie odebrane przez społeczność. Miało to natychmiastowy wpływ na cenę Bitcoina, która wystrzeliła w kierunku 17 000 USD. Ostatecznie notowania BTC utrzymują się na poziomie 16 700 USD. 

Altcoiny w górę 

Większość wiodących altcoinów również podążyła w górę, odnotowując w ciągu dnia wzrosty w przedziale od 1% do 5%. ETH wzrósł o około 2,7%, a BNB – o 1,6%. Z kolei Solana w ciągu ostatnich 24 godzin podskoczyła o 7,7%, a MATIC wzrósł o około 4,4%. 

Co ciekawe, największym zyskiem w ciągu ostatniego dnia wykazał się token TWT Trust Wallet, który poszybował w górę aż o 46%. KCS jest drugim najlepszym aktywem z 15% przyrostami, tak samo jak AXS Axie Infinity

Z drugiej strony możemy zaobserwować QNT, XDC i NEXO, które w tej chwili osiągają najgorsze wyniki – spadły one o około 4,5%. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.