Binance spala tokeny BNB o wartości 547 mln USD

2022-10-14 / Tagi:

Binance spala tokeny BNB o wartości 547 mln USD

Największa na świecie giełda kryptowalut w swoim 21. wydarzeniu kwartalnym trwale zniszczyła BNB o wartości 547 milionów dolarów. Co ważne nie wpłynęło to na rynki Binance Coin, które wciąż pozostają stabilne. 

Binance eliminuje z podaży tokeny BNB 

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że zniszczyła łącznie 2 065 152 tokenów BNB, które w momencie pisania tego tekstu są wyceniane na nieco poniżej 600 milionów dolarów. 

Platforma wymiany wspomniała również, że dodatkowe 4833,25 BNB zostało spalone przez program Pioneer Burn. Jest to mechanizm pomagający użytkownikom, którzy stracili swoje cyfrowe zasoby przez ich omyłkowe wysłanie. Giełda pokrywa te straty i zwraca tokeny użytkownikom, w zależności od konkretnych warunków. W następnym kroku tokeny te są odejmowane od całkowitego kwartalnego spalania przez Binance. 

Wcześniej Binance zobowiązało się do spalania 20% swoich zysków za każdy kwartał. 

Rynki Binance Coin bez zmian 

21. kwartalne spalenie BNB jest jedną z największych ilości spalonych w historii BNB pod względem wartości fiducjarnej – w ubiegłym roku spalono około 600 milionów dolarów. 

Jednak wszystko wskazuje na to, że pomimo ogromnej ilości spalonej kwoty nie miało to dużego wpływu na rynki Binance Coin, a ceny BNB powoli spadają wraz z resztą walut obecnych na rynku kryptowalut. 

3 października giełda potwierdziła również swoje zobowiązanie do pomocy inwestorom tTerra Luna Classic (LUNC) – dawniej Terra (LUNA) – poprzez spalenie opłat transakcyjnych LUNC zebranych za pary LUNC/BUSD i LUNC/USDT oraz depozyt zabezpieczający. Giełda ogłosiła, że podczas początkowego spalania spalono około 1,8 miliona dolarów tokenów LUNC. 

Spalanie kryptowalut 

Warto dodać, że za całą ideą mechanizmu spalania Binance stoi zmniejszenie podaży tokenów z początkowych 200 milionów do 100 milionów. 

Co ciekawe, podczas, gdy niektórzy palą monety, inni palą dzieła sztuki warte miliony dolarów. 12 października brytyjski artysta Damien Hirst podpalił niektóre ze swoich fizycznych dzieł sztuki podczas transmisji na żywo. W ten sposób ukończył swój projekt non-fungible token (NFT) o nazwie „The Currency”. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.