Czym jest Axie Infinity?

2022-03-01 / Tagi:

Czym jest Axie Infinity?

Czym jest Axie Infinity? Jest to token, oparty na blockchainie Ethereum, służący do obsługi gry typu play to earn pod taką samą nazwą. Gracze dzięki tej walucie mogą kupować wirtualne zwierzątka w grze, za pomocą których mogą później zarabiać tokeny. Grę wspierają marki takie jak Binance, Ubisoft czy Samsung. 

Czym jest Axie Infinity w praktyce? 

A więc zacznijmy od tego czym Axie Infinty jest w praktyce? Właściwie są to dwie rzeczy, czyli wirtualny token który znany jest pod nazwą Axie Infinity Shard (AXS) oraz gra oparta na technologii blockchain. Dlaczego jednak mielibyśmy zainteresować się tematem jakiejś gry? Otóż, jest to gra typu play to earn czyli taka, która pozwala nam zarabiać za granie w nią. 

Axie Infinity jako gra play to earn 

Jak już wcześniej zostało wspomniane Axie Infinity jest grą typu play to earn, czyli pozwala nam zarabiać tokeny za granie. Jak jednak działa właściwie ta gra? Do rozpoczęcia przygody z Axie Infinity potrzebujemy na początku założyć konto za pośrednictwem oficjalnej strony Axie Infinity oraz posiadać portfel krypotwalutowy Ronin. Po zakończeniu wszystkich kroków rejestracji oraz połączenia swojego portfela Ronin ze swoim kontem Axie możemy przejść do następnych kroków. Otóż abyśmy mogli cieszyć się grą musimy kupić przynajmniej 3 postacie Axie z zakładki marketplace na swoim koncie, co oznacza, że musimy za wcześniej zakupione tokeny AXS ze swojego portfela Ronin dokonać transakcji za postacie które sobie wybierzemy. Nie musimy obawiać się o opłaty gazowe ze względu iż portfel Ronin daje nam możliwość 20 transakcji bez opłacania gas fee. Co zrobić gdy posiadamy już wszystko czego potrzebujemy do rozpoczęcia zabawy w Axie Infinity? Musimy pobrać program uruchamiający grę, pamiętajmy jednak aby robić to tylko i wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony Axie Infinity, aby nie pobrać na nasz komputer żadnego złośliwego oprogramowania. Gdy już program się pobierze wystarczy go odpalić i cieszyć się grą. 

Czym jest Axie Infinty Shard (AXS)? 

Axie Infinity Shard jest to token ERC-20 używany głównie przez użytkowników gry Axie Infinity. Jego wartość rynkowa na dzień 26-02-2022 wg giełdy Binance oscyluje w okolicach 50 dolarów amerykańskich. Gra Axie Infinity zbiera coraz większe rzesze miłośników co może dać nam do myślenia jeśli chodzi o wycenę tokena AXS. Jego podaż ma być ograniczona do 270 000 000 sztuk. Od początku powstania Axie możemy zauważyć stale rosnące zainteresowanie tym projektem co może nam sugerować żeby monitorować wartość tokena AXS na rynkach kryptowautowych. 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.