Bitcoin szybuje do 6-tygodniowego maksimum 

2022-10-26 / Tagi:

Bitcoin szybuje do 6-tygodniowego maksimum 

Po długim okresie bez znaczących zmian w notowaniach, Bitcoin w końcu poszybował w górę. W ciągu ostatnich 12 godzin osiągnął najwyższy poziom cen od połowy września. Co więcej, po raz pierwszy od ponad miesiąca kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 1 bilion dolarów. 

Wartość Bitcoina w górę 

Śmiało można powiedzieć, że ostatnie dni były dość spokojne i niosły ze sobą stagnację ceny Bitcoina. Aktywo to spędziło większość ostatniego tygodnia handlując w wąskim przedziale od 19 000 USD do 20 000 USD. Jedyne znaczące wahania cen miały miejsce pod koniec tygodnia, kiedy to wartość BTC spadła do 18 600 USD. Jednak w weekend kryptowaluta odbiła się i uspokoiła na poziomie 19 000 USD – miało to miejsce przy niskich obrotach. 

Poniedziałek i wtorek nie różniły się aż tak bardzo od ostatnich dni, ale krajobraz ostatecznie zaczął się zmieniać późną nocą. BTC po raz pierwszy od 20 dni podskoczył do 20 000 USD, pozostawiając ponad 100 mln USD w likwidacji . 

Altcoiny z ogromnymi zyskami 

Przez ostatnie kilka dni alternatywne monety również były notowane w trendzie bocznym, ale dzisiaj sytuacja zupełnie się zmieniła. Ethereum jest jednym z najbiedniejszych projektów od czasu długo oczekiwanego połączenia. Emocje spowodowane wydarzeniem spowodowały wzrost wartości ETH z ponad 1600 USD, jednak z czasem kryptowaluta uspokoiła się i przez tygodnie trzymała poziom w granicach 1300 USD. Jednak dziś Ether zanotował gwałtowny skok do wielotygodniowego maksimum wynoszącego 1550 USD – było to 15 % dzienny wzrost. W chwili przygotowania tego tekstu cena ETH nieco spadła i wynosi 1518 USD. 

Podobne dwucyfrowe wzrosty możemy zauważyć w przypadku Cardano, Solana, Dogecoin i Polkadot. 

Nieco mniejsze zyski obserwujemy dziś wśród takich kryptowalut, jak Binance Coin, Ripple, MATIC, Shiba Inu i Avalanche. 

Kapitalizacja rynku kryptowalut 

Większość altów o niższej i średniej kapitalizacji również odnotowała ogromne zyski, co pomogło kapitalizacji rynku kryptowalut po raz pierwszy w tym miesiącu osiągnąć 1 bilion dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.