Czym jest Pancakeswap?

2022-03-10 / Tagi:

Czym jest Pancakeswap?

Czym jest Pancakeswap? Jest to zdecentralizowana giełda oraz token pod tą samą nazwą. Pancakeswap jako giełda pozwala nam zarabiać tokeny na zasadzie dostarczania płynności. Więcej o tej giełdzie dowiesz się w dalszej części. 

Czym jest Pancakeswap? 

Podstawową informacją o Pancakeswap jest to iż jest to giełda zdecentralizowana. Platforma umożliwia handel tokenami opartymi na blockchainie Binance Smart Chain. Możemy na niej stakować swoje tokeny, dostarczać płynności lub brać udział w loteriach. Co ciekawe, aby korzystać z Pancakeswap nie potrzebujemy zakładać tam konta, wystarczy podłączyć swój portfel kryptowalut. Za każde wykonane działanie na platformie użytkownik zostanie nagrodzony premią w postaci tokenów CAKE. Posiadacze tokenów CAKE mogą brać udział w zarządzaniu platformą poprzez głosowania. 

Loterie na Pancakeswap 

Wspomniane zostało wcześniej o loteriach na Pancakeswap. Jest to naprawdę ciekawa opcja dla osób, które korzystają z giełdy oraz może zachęcać do dołączenia do niej nowych użytkowników. Do loterii możemy dołączyć za pomocą posiadanych tokenów CAKE. Zakupienie jednego biletu kosztuje 1 CAKE, generuje to nam cyfry, czterocyfrową kombinację składającą się z liczb od 1 do 14. Jeśli trafimy wszystkie numery mamy szansę wygrać nawet 50% tokenów z puli. Jeśli jednak nie wszystkie cyfry okażą się poprawne nadal mamy szansę wygrać. Dla osób które trafią 2 bądź 3 numery również przewidziane są nagrody. Loteria odnawia się co 6 godzin. Na platformie istnieje również inny sposób na dorabianie. Możemy próbować przewidywać kurs tokena BNB w stosunku do dolara amerykańskiego. Odbywa się to w 5 minutowych fazach nazwanych „LIVE”. 

Handel NFT na Pancakeswap 

Na platformie Pancakeswap dostępne są również aktywa NFT. Nie jest jednak dostępna giełda wszytskich niewymiennych tokenów, a tylko tych, które zostały wypuszczone przez platformę. Są one uroczymi zwierzątkami które możemy wymienić i w zamian otrzymać tokeny CAKE. Możemy jednak hołdować nasze NFT i czekać, aby sprzedać je w przyszłości po wyższej cenie. 

Token Pancakeswap (CAKE) 

Pancakeswap posiada swój natywny token CAKE. Jego wycena rynkowa wg CoinGecko na dzień 09-03-2022 oscyluje w okolicach 6,30 USD. Znajduje się on na 67 miejscu w rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej z wynikiem ponad 1 725 000 000 USD. Jego maksimum historyczne (ATH) zostało osiągnięte w dniu 30-04-2021 i wnosiło ono 43,96 dolarów amerykańskich co oznacza, że aktualna cena jest o ponad 80% niższa od ATH. 

Źródła: coingecko.com, cryps.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.