Czym jest Origin Protocol (OGN)?

2022-04-07 / Tagi:

Czym jest Origin Protocol (OGN)?

Czym jest Origin Protocol (OGN)? Jest to sieć umożliwiająca użytkownikom handel towarami i usługami poprzez transakcje P2P (peer-to-peer). Opiera się ona na blockchainie Ethereum oraz Międzyplanetarnym Systemem Plików (IPFS). Z siecią tą związana kryptowaluta Origin Token (OGN) oraz stablecoin Origin Dollar(OUSD) 

Czym jest Origin Protocol w praktyce? 

Czym jest jednak Origin Protocol w praktyce. Otóż sieć ta umożliwia masowym odbiorcom handel tokenami NFT oraz udostępnienie im dostępu do zdecentralizowanych finansów. Ważną częścią sieci jest również stablecoin Origin Dollar (OUSD). Jest to kryptowaluta mająca się w proporcjach 1:1 z amerykańskim dolarem. Różni się on od innych stablecoinów tym, że osoby posiadające OUSD nie muszą blokować swoich pieniędzy w pulach płynności czy obstawiania swoich tokenów. Mogą w każdej chwili dokonać transakcji za pomocą kryptowaluty nie przestając pobierać korzyści z pasywneg dochodu. Jednak co do platformy NFT proponowanej dla użytkowników przez Origin Protocol nazywa on ją NFT Launchpad. Twórcy mogą tam sprzedawać swoje niewymienne tokeny w swoich spersonalizowanych sklepach. Aby wyróżniać się wśród innych marek, Origin Protocol daje użytkownikom możliwość zakupu NFT za pomocą swoich kart kredytowych. 

Historia Origin Protocol 

Kryptowaluta Origin miała swoją premierę w lipcu 2018 roku gdzie zebrała około 38 milionów dolarów ze sprzedaży tokenów inwestorom. Co ciekawe początkowo platforma ta była budowana jako ogólnodostępna zdecentralizowana platforma e-commerce. Jak możemy jednak dzisiaj zaobserwować, przekierowanie jej na kierunek sprzedaży NFT było strzałem w dziesiątkę. 

Kryptowaluta OGN 

Kryptowaluta OGN posiada swoją wartość jako token do zarządzania platformą Origin. Jej posiadacze posiadają możliwość brania udziału w głosowaniach nad propozycjami odnoszącymi się do zmian w protokole sieci. Waluta ta służy również do uzyskiwania udziałów w przychodzie i opłatach w sprzedaży NFT na rynku. Całkowita podaż jest ograniczona do 1 miliarda tokenów. Według inwestorów waluta ta jest niezwykle przyszłościowa oraz z chęcią dodają ją do swoich portfeli kryptowalut. Według serwisu CoinGecko na dzień 04-04-2022 token znajduje się na 251 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej z wynikiem prawie 270 milionów USD. Volumen handlu w ciągu ostatnich 24h wynosi ponad 65 milionów dolarów. Zasobów w obiegu znajduje się 479 383 405 sztuk tokenów. Maksimum historyczne osiągnął on 8 kwietnia 2021 roku z wynikiem 3,35 USD a minimum 30 stycznia 2020 roku i wynosiło ono 0,103356 USD. Dzisiejsza cena rynkowa wynosi 0,560902 dolara amerykańskiego jednak nastroje inwestorów są dosyć optymistyczne. 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.