Czym jest Bitcoin Pizza Day?

2022-05-24 / Tagi:

Czym jest Bitcoin Pizza Day?

Wielu wydarzeniom w naszym świecie towarzyszy wiele świąt, które znaczą dla nas mniej bądź więcej. W świecie kryptowalut jednym z najciekawszych świąt jest Bitcoin Pizza Day. Święto to wiąże się z całkiem ciekawą historią, w której w trakcie słuchania wielu z nas złapie się za głowę.

Co ma pizza do Bitcoina?

Zapewne wielu z was zastanawia się właśnie co ma pizza do Bitcoina? A więc posłuchajcie historii jednej z pierwszych transakcji za pomocą Bitcoina o dzisiejszej wartości ponad 303 mln USD! Otóż 18 maja 2010 roku pewien miłośnik Bitcoina – Laszlo Hanyecz – znudzony trzymaniem mało wartego wówczas BTC zaproponował na jednym z pierwszych forum w tematyce Bitcoina – bitcointalk.org, że zapłaci 10 000 BTC za kilka pizz. Oryginalna wiadomość brzmiała następująco:

Zapłacę 10 000 bitcoinów za kilka pizz… może dwie duże, żeby zostało mi trochę na następny dzień. Lubię zostawiać pizzę, żeby zjeść ją później. Możesz sam zrobić pizzę i przynieść ją do mojego domu lub zamówić ją, ale ja chcę, aby jedzenie zostało mi przyniesione w zamian za Bitcoiny, bez konieczności zamawiania lub przygotowywania go samodzielnie. To tak jak zamawianie 'talerza śniadaniowego’ w hotelu czy coś takiego, po prostu przynoszą Ci coś do jedzenia i jesteś szczęśliwy! Lubię takie rzeczy, jak cebula, papryka, kiełbasa, pieczarki, pomidory, parówki itp., po prostu standardowe rzeczy, nic dziwnego, jak ryby czy coś podobnego. Lubię też zwykłe pizze z serem, które mogą być tańsze do zrobienia lub kupienia. Jeśli jesteś zainteresowany, daj mi znać i możemy dojść do porozumienia. Dziękuję, Laszlo

Po kilku dniach Laszlo otrzymał odpowiedź oraz 2 pizze, za które zapłacił 10 000 BTC! Wielu z nas może zaskoczyć taka decyzja miłośnika największej kryptowaluty. W tamtym jednak czasie cena ta była prawie adekwatna do wartości właśnie dwóch pizz. Dzisiaj jednak równowartość 10 000 Bitcoinów jest warta ponad 303 mln USD. Na pewno główny bohater tej historii pluje sobie w brodę, iż nie trzymał takiej ilości BTC i na dodatek na cześć jego transakcji powstało święto, które co roku przypomina mu o tym wydarzeniu.

Ważna rola w rozwoju Bitcoina

Transakcja Laszlo jako jedno z pierwszych wymian Bitcoina na materialną wartość odegrała dużą rolę w rozwoju kryptowalut. Pokazał on wtedy całemu forum a zarazem światu, że za pomocą tej nowinki technologicznej, jaką były wówczas kryptowaluty, można dokonać normalnej transakcji. Bardzo możliwe, że właśnie ta transakcja przyczyniła się do tak prężnego rozwoju Bitcoina jak i w późniejszym czasie całego świata kryptowalut.

Źródło: cryps.pl

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.