Czym jest Audius (AUDIO?)

2023-03-09 / Tagi:

Czym jest Audius (AUDIO?)

Czym jest Audius (AUDIO)? Jest to zdecentralizowana platforma, założona w 2018 roku, służąca do streamingu muzyki, na której artyści mogą zamieszczać swoje utwory bez pośrednika muzycznego. Dzięki temu wykonawcy mogą łączyć się bezpośrednio z słuchaczami. Artyści mają także możliwość monetyzacji udostępniając swoje utwory do odtworzenia za drobną opłatą w postaci natywnego tokena platformy – AUDIO.

Platforma do streamingu muzyki Audius

Platforma Audius pozwala użytkownikom słuchać utworów popularnych, bądź mniej znanych artystów, pozwalając im zarabiać w natywnej walucie – AUDIO. Na platformie znajdziemy ponad 100 000 artystów. Platforma jest atrakcyjna dla twórców, dzięki oferowaniu im wyłącznego prawa do utworów zamieszczanych na platformie. Decydują oni także sami o sposobie zarabiania na swojej twórczości. Standardowy model zarobków wg Audius to 90% tokenów dla artysty oraz 10% przekazane jako nagrody dla osób, które stakują token AUDIO. Kolejnym sposobem na zarabianie twórców na platformie to zwykłe tworzenie muzyki. Pięć najpopularniejszych utworów w danym tygodniu otrzymuje 100 tokenów AUDIO. Zarabiać mogą także twórcy Playlist. Oni podobnie w przypadku utworów otrzymają 100 tokenów za 5 najpopularniejszych playlist. Platforma stawia także na tak zwane podziemie, czyli mniej znanych artystów. 5 najpopularniejszych artystów z podziemia otrzymuje 100 tokenów audio co tydzień. Oznaczani oni są także na oficjalnym profilu Audius na Twitterze. Jeśli jednak chodzi o samą platformę, jest ona stworzona w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób. Możemy na niej tworzyć swoje playlisty czy dodawać konkretne piosenki do zakładki ulubionych.

Token AUDIO

Token AUDIO jest natywną kryptowalutą platformy Audius. Dzięki niej możemy uzyskiwać dostęp do niektórych użyteczności platformy. Token jest zabezpieczony konsensusem Proof-of-Stake. Osoby stakujące największe ilości AUDIO mają największą możliwość stałego otrzymywania nagrody, gdyż mają największą szansę, iż to właśnie ich węzły zostaną wybrane do zabezpieczania blockchaina. Token AUDIO jednak ma też funkcję Governance, czyli zarządzania siecią. Osoby posiadające token AUDIO mogą głosować za oraz przeciw rozwiązaniami proponowanymi przez społeczność. Kolejną użytecznością tokena jest odblokowywanie ekskluzywnych funkcji platformy. Przykładowo artyści mogą stakować swoje tokeny, aby rozdać fanom tokeny artysty. Osoby posiadające tokeny artysty mogą za ich pomocą odblokować dostęp do ekskluzywnych treści udostępnianych przez swoich ulubionych artystów, takich jak słuchanie nieupublicznionych utworów czy uczestnictwo w konkursach na remixy. 

W czym Audius jest lepszy od popularnych platform streamingowych?

Największą przewagą Audius nad popularnymi platformami streamingowymi jest większa kontrola artysty nad swoją twórczością, oraz możliwość większego zarobku. W przypadku Audius zarabia on bowiem 90% przychodów co w porównaniu do 12% oferowanych przez większość platform wydaje się być atrakcyjną ofertą. Audius jest także w stanie pomagać twórcom nawiązywać większy kontakt z fanami. 

Audius we współpracy z TikTokiem

Audius nawiązał współpracę z popularną platformą – TikTok. Dzięki temu użytkownicy TikToka będą mogli dodawać do swoich filmów muzykę z platformy Audius co może pomóc artystów w promocji swoich utworów.

Podsumowanie

Podsumowując, Audius jest największą zdecentralizowaną platformą do streamingu muzyki. Umożliwia on artystom zarabianie 90% przychodów platformy, dzięki czemu jego oferta jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do 12%, które oferuje większość tego typu platform. Pozwala ona także nawiązywać twórcom kontaktu z fanami za pomocą swojego natywnego tokena – AUDIO. Jest to bardzo ciekawy projekt, który stale staje się coraz bardziej popularny.

Źródło: academy.binance.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.