Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Czym jest Algorand (ALGO)?

2022-04-19 / Tagi:

Czym jest Algorand (ALGO)?

Czym jest Algorand (ALGO)? Jest to kryptowaluta służąca do obsługiwania smart kontraktów za którym stoi bardzo wykwalifikowany zespół kryptograficzny. Z siecią Algorand jest powiązany token natywny ALGO.

Zespół tworzący Algorand

Algorand jest fundacją za którą stoją niezwyle wykwalifikowane osoby. Twórcą projektu jest Silvio Micali, profesor kryptografii na MIT ( Massachusetts Institute of Technology) oraz zdobywca nagrody Turinga – przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki. Jest to swojego rodzaju Nobel dla informatyków. 

Algorand w praktyce

Zespół wybitnego informatyka stworzył blockchain z jawnym protokołem, który jest bardzo szybki i wysoce skalowalny. Jest tak dzięki nowemu konsensusowi opartym o Byzantine agreement, nazwanym Pure Proof-of-Stake. Aby potwierdzić wykonaną transakcję nie są wymagane obszerne obliczenia przez co transakcję można zatwierdzić oraz doprowadzić do skutku w mniej niż 5 sekund. Skalowalność za to pozwala na przeprowadzanie 1000 transakcji na sekundę. Celem projektu Algorand jest zostanie konkurencyjną globalną siecią płatniczą dla takich gigantów jak Visa czy MasterCard. 

Przyszłość projektu Algorand

Przyszłość projektu na pewno zapowiada się bardzo dobrze. W 2020 roku ogłosili oni partnerstwo z jednym z największych stablecoinów na rynku czyli USDC. Wspomaga on go w skalowalności oraz szybkości przeprowadzania transakcji. Zapewnia również wysokie bezpieczeństwo przeprowadzania transakcji. Zdecydowanie ukazuje nam to nieustanne rozwijanie projektu oraz ciągłe go udoskonalanie. 

Token ALGO na rynkach kryptowalut

W pierwszej sprzedaży tokenów wyprzedano 25 milionów tokenów ALGO za łączną kwotę 60 mln dolarów. Według serwisu CoinGecko token znajduje się na 30 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej z wynikiem ponad 5 219 000 000 USD. Maksymalna podaż jest ograniczona do 10 miliardów tokenów, a aktualnie w obiegu znajduje się ponad 7 mld sztuk. Maksimum historyczne ALGO osiągnął w czerwcu 2019 roku i wynosiło ono 3,56 USD z kolei minimum historyczne wynosiło 0,105336 w marcu 2020 roku. Cena na dzień 04-10-2022 wynosi 0,776394 dolara amerykańskiego i na wykresie ceny znajduje się dosyć nisko. Po połączeniu z projektem USDC, Algorand przyciągnął dużo inwestorów, którzy w przyszłości spodziewają się zysków na tej kryptowalucie. Zakupić token ALGO można na giełdzie Binance.

Źródło: coingecko.com, tokeny.pl

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.