Czym jest Airdrop crypto? 

2022-08-22 / Tagi:

Czym jest Airdrop crypto? 

Czym jest airdrop crypto? Przede wszystkim pełni funkcję marketingową. Ale w dużym skrócie można powiedzieć, że jest to sposób na zdobycie cyfrowej waluty bez jej kupowania. Na czym dokładnie polega darmowy zrzut tokena? Czy airdrop jest bezpieczny? 

Darmowy zrzut tokena – czym jest airdrop crypto? 

W obiegu mamy tysiące cyfrowych aktywów, rośnie także liczba osób inwestujących na rynku kryptowalut. Osoby wchodzące dopiero do tej branży mogą zastanawiać się czym jest airdrop crypto, bowiem określenie to staje się coraz bardziej popularne w świecie kryptowalut. Zatem czym jest darmowa dystrybucja tokena? Tradycyjne zrzuty pełnią zazwyczaj funkcję marketingową, wykorzystywaną przez projekty kryptograficzne. Mają zachęcić członków społeczności do korzystania z ich platformy, a także podnosić świadomość na temat nowych ofert. Startupy mogą wrzucać kryptowaluty do portfela jako część nowego projektu lub jako nagrodę za promocję marki. Z pewnością airdrop to sposób na zdobycie kryptowalut bez wydawania pieniędzy. 

Czym jest airdrop crypto i czy zawsze jest darmowy? 

Wyjaśniając, czym jest airdrop crypto śmiało można powiedzieć, że rozwiązanie to pozwala wypróbować nowy produkt, który został właśnie wprowadzony na rynek. Firma, która za nim stoi, pozwala kilku osobom korzystać z niego za darmo pod warunkiem, że rozpowszechnią informację o tym produkcie na rynku. Co więcej, osoby te mogą później zarobić dużo pieniędzy, jeśli zdobędzie on popularność na rynku. Jak widać airdrop crypto jest korzystny zarówno dla członków społeczności, jak i firm kryptowalutowych. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że mimo tego, że airdrop kojarzy się z darmowymi kryptowalutami, nie zawsze jest to prawdą. Czasami w grę wchodzą opłaty transakcyjne. Nie mówiąc już o tym, że zdobycie nowych tokenów wiąże się też z poświęceniem czasu i pewnym wysiłkiem. 

Czym jest airdrop crypto w praktyce? 

Osoby posiadające już wiedzę na temat tego, czym jest airdrop crypto mogą zastanawiać się jak uzyskać darmowe tokeny. Istnieje kilka sposobów na otrzymanie monet. Przede wszystkim jednak warto wiedzieć jak działają zrzuty kryptowalut. Projekty kryptograficzne mają określoną liczbę dostępnych tokenów, które dają osobom, które spełniają wymagania kwalifikacyjne. Często zdarza się tak, że należy zapisać się na zrzut lub wykonać inne, ściśle określone zadania. Po ich wykonaniu tokeny można odebrać lub zostaną one zdeponowane w naszym portfelu. Należy pamiętać, że różne platformy mogą wymagać od uczestników airdropu portfela, który będzie oparty na blockchainie, z którego korzystają. 

W przeszłości mogliśmy obserwować setki zrzutów, w tym zrzuty wiodących projektów kryptograficznych. Istnieje, zatem ogromna liczba przykładów, która ułatwiają zrozumienie, czym jest airdrop crypto. Na przykład odpowiednio w 2016 i 2017 r. Stellar Lumens (XLM) i Bitcoin Cash (BCH) organizowały zrzuty kryptowalut, rozdając swoje monety właścicielom Bitcoin. Innym dobrze znanym zrzutem jest airdrop UniSwap – wówczas token zarządzania UNI został rozdany użytkownikom zdecentralizowanej giełdy (DEX). 

Źródło: cointelegraph.com; taxbit.com fot. https://www.flickr.com/photos/91261194@N06/51192337627

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.