Czy w najbliższym czasie dojdzie do wybicia ceny Bitcoina? 

2023-08-16 / Tagi:

Czy w najbliższym czasie dojdzie do wybicia ceny Bitcoina? 

W ostatnich tygodniach notowania Bitcoina wciąż pozostawały w stagnacji w wąskim przedziale cenowym. Jednak zgodnie z jednym wskaźnikiem technicznym już wkrótce to wszystko może się zmienić. Czy czeka nas wybicie ceny Bitcoina? 

Niewielka zmienność ceny Bitcoina 

Na sierpniowym rynku kryptowalut mogliśmy w ostatnim czasie zaobserwować najcichszą akcję cenową Bitcoina, jaką kiedykolwiek widziano. Kryptowaluta ta wciąż pozostaje zablokowana w wąskim przedziale handlowym poniżej 30 000 USD 

Co istotne, początek zeszłego tygodnia był o wiele bardziej niestabilny, ponieważ notowania Bitcoina spadły poniżej 29 000 USD. Kryptowaluta zarejestrowała wówczas tygodniowe minimum. Ostatecznie w środę jej wartość eksplodowała o 1500 USD. W efekcie aktywa po raz pierwszy od około 10 dni przekroczyły 30 000 USD. Jednak ta podróż była krótkotrwała, a Bitcoin szybko wrócił do 29 500 USD. Czwartkowe dane CPI w USA także nie zmieniły aż tak bardzo krajobrazu na rynku kryptowalut. A następne trzy dni były dość spokojne – wartość Bitcoina utrzymywała się w wąskim przedziale cenowym między 29 100 a 29 500 USD. 

Czy cena Bitcoina wreszcie się wyłamie? 

Co ciekawe, jeden z wiodących analityków platformy Glassnode zapowiedział na Twitterze, że ten brak rzeczywistych ruchów cen może wkrótce ulec zmianie. Dzieje się tak, ponieważ „spread między górnym i dolnym wstęgą Bollingera” wynosi zaledwie 2,9%. Co to oznacza? Poprzednie historyczne przykłady pokazują, że moment w których wskaźnik ten był na tak niskich poziomach, wkrótce potem doprowadził do znacznie większej zmienności. 

HBAR na „zielono” 

Z natury bardziej niestabilne, alternatywne monety w ostatnich dniach również nie miały żadnych większych ruchów cenowych. Miniony weekend nie stanowił wyjątku dla większości altcoinów, ponieważ takie kryptowaluty jak ETH, BNB, XRP, DOGE, ADA, SOL, TRX, MATIC, DOT, SHIB, LTC i TONCOIN albo odnotowały nieznaczne wzrosty, albo nieznacznie się cofnęły. 

Jednym godnym uwagi gainerem spośród 50 najlepszych altów był HBAR. Aktywo to wzrosło o ponad 16% i znajduje się znacznie powyżej 0,06 USD. 

Natomiast takie kryptowaluty, jak Frax Share, Pepe, Render i ApeCoin również skoczyły w ciągu ostatnich dni, osiągając wzrosty wynoszące do 6%. 

Niemniej jednak aktualne dane pokazują, że całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut pozostała na poziomie około 1,170 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.