Czy kryptowaluty AI podbiją rynek kryptowalut?

2023-02-20 / Tagi:

Czy kryptowaluty AI podbiją rynek kryptowalut?

Sztuczna inteligencja z biegiem czasu coraz bardziej adaptuje się w naszym życiu i używamy jej, nawet nieświadomie, w coraz większej ilości urządzeń. Siri czy Asystent Google są to przykłady AI, które większość z nas ma w swoich telefonach. Autonomiczne pojazdy to kolejny przykład użycia sztucznej inteligencji w codziennym życiu. Czy jednak ta technologia odnajdzie się w świecie kryptowalut? Czy będziemy mogli być świadkami kolejnego hitu następnej hossy?

Sztuczna inteligencja a blockchain

Na rynku kryptowalut mamy wiele tokenów i sieci działających w sferze sztucznej inteligencji. Jak jednak sztuczna inteligencja może współpracować z blockchainem? Opcji jest wiele jednak jedna konkretna jest bardzo ciekawa i może znaleźć zastosowanie w najbliżej przyszłości. Otóż sieci bloków gromadzą i przesyłają ogromną ilość informacji. Sztuczna inteligencja natomiast jest w stanie te ogromne ilości danych analizować w zdecydowanie krótszym czasie niż człowiek. Może ona być w stanie wygenerować raporty na rozmaite tematy. Sztuczna inteligencja może także posiadać umiejętność uczenia się nowych rzeczy, przez co można by w łatwy sposób eliminować popełniane przez nią błędy. W przypadku takiego użycia AI największym zagrożeniem wydaje się być możliwość przechwycenia wrażliwych danych, gdyż nadal sztuczna inteligencja pozostaje tylko programem i na świecie było kilka przypadków zhackowania sztucznej inteligencji. Jednak odpowiednio zabezpieczona może przynosić nam wiele korzyści współpracując z blockchainem.

Kryptowaluty AI na rynku

W związku z dużą ilością tokenów AI wiele projektów po prostu może okazać się nietrafioną inwestycją. Sytuacja rynkowa wykreowała jednak kilka najciekawszych projektów kryptowalut. Większość z nich jest daleko od najwyższej wyceny rynkowej, jednak od początku 2023 roku zaczęły one bardzo mocno zyskiwać na wartości. Zdecydowanie pokazuje to, że rynek jest zainteresowany sztuczną inteligencją. Największe projekty z tego nurtu są dostępne na największych giełdach takich jak Binance

Na czym skorzysta inwestor?

Sztuczna inteligencja może mieć także ogromny wpływ na inwestorów zarówno krótko jak i długoterminowych. Może ona pomagać im gromadzić i analizować duże ilości danych. Inwestorzy mogą także skorzystać zwyczajnie na nowych projektach kryptowalut AI najzwyczajniej rozważnie w nie inwestując. Najprawdopodobniej jednak wiele użyteczności AI w świecie traderów nie zostały w pełni odkryte.

Czy warto interesować się kryptowalutami AI?

Jest to bardzo nowy trend w świecie kryptowalut więc nie można stwierdzić czy na przykład wkrótce upadnie. Temat sztucznej inteligencji jest jednak bardzo popularny w społeczeństwie co może się przełożyć na dalszy rozwój projektów z nią związanych. Niewątpliwie jest to coś czym można się interesować i śledzić dalsze losy tego typu projektów.

Źródła: coinmarketcap.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.