Czy czekają nas duże ruchy cenowe Bitcoina? 

2023-05-24 / Tagi:

Czy czekają nas duże ruchy cenowe Bitcoina? 

Pomimo tego, że Bitcoin zazwyczaj jest uważany za niestabilne aktywo o dużych wahaniach w ciągu ostatnich kilku dni utknął w wąskim przedziale cenowym. Wiele jednak wskazuje na to, że w kolejnych dniach może się to zmienić. Historyczne wskaźniki zapowiadają, bowiem znaczne ruchy cenowe. 

Stabilizacja ceny Bitcoina 

Bitcoin, choć zwykle uważany za niestabilny składnik aktywów o dużych wahaniach cen, przez ostatnie kilka dni utknął w wąskim przedziale cenowym. Jednak w najbliższych dniach wszystko to może się zmienić. Dlaczego? Specjaliści są zgodni co do tego, że podobne wydarzenia historyczne zapowiadają nadchodzącą zmienność. 

Poza spadkiem ceny BTC do najniższego od dwóch miesięcy poziomu, do którego doszło 12 maja, ostatnie wyniki Bitcoina były raczej spokojne. W zeszłym tygodniu kryptowaluta ta osiągnęła najwyższy poziom wynoszący 27 600 USD, a następnie spadła o tysiąc. Co ciekawe, było to najbardziej znaczącym ruchem cenowym w ciągu ostatnich dziesięciu dni. 

Przedział cenowy Bitcoina spadł do zaledwie 3,4% 

Nieco zgodnie z oczekiwaniami, 7-dniowy przedział cenowy Bitcoina wszedł na rzadko spotykane terytorium. Platforma analityczna Glassnode poinformowała, że wskaźnik ten wynosi obecnie 3,4%, co jest „jednym z najostrzejszych w ciągu ostatnich 3 lat”. 

Chociaż obecne wydarzenia są trochę zaskakujące, rozwój sytuacji rynkowej nie jest pozbawiony wcześniejszych przykładów. Wspominana wyżej firma analityczna dostarczyła kilku z nich, w tym jedną w lipcu 2020 roku, a drugą na początku tego roku (styczeń 2023 r.). Właśnie po nich nastąpiły znaczne zmiany cen BTC. 

Po stagnacji rynkowej, która miała miejsce w lipcu 2020 r. Bitcoin rozpoczął masową passę. Doprowadziła ona do pobicia poprzedniego rekordu wszechczasów i wyznaczenia nowego minimum na kilka miesięcy później. Podążając za przykładem ze stycznia 2023 roku Bitcoin ponownie wystrzelił w górę. Jednak zrobił to w nieco skromniejszy sposób. 

Nadchodzi zmienność Bitcoina 

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce pod koniec 2021 i na początku 2022 roku. Jednak po niej nastąpiła znacząca korekta ceny Bitcoina, która w ciągu kilku miesięcy wyprowadziła BTC z ATH na poziomie 69 000 USD do wartości poniżej 30 000 USD. 

Biorąc pod uwagę wydarzenia historyczne, platforma Glassnode zasugerowała, że w kartach Bitcoina jest większa zmienność. Analitycy nie przewidzieli jednak czy będzie to ruch w górę, czy w dół. 

źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.