Cena Bitcoina przekroczyła 30 000 USD 

2023-04-12 / Tagi:

Cena Bitcoina przekroczyła 30 000 USD 

Podczas wtorkowej sesji giełdowej cena Bitcoina przekroczyła psychologiczną barierę 30 000 USD. Co istotne, ostatnio tak wysoką wartość tej kryptowaluty widzieliśmy prawie 10 miesięcy temu. Jakie perspektywy czekają rynek w najbliższym czasie? 

Bitcoin osiągnął poziom 30 000 USD 

Bitcoin w końcu osiągnął swój długoterminowy poziom oporu na poziomie 30 000 USD. Zgodnie z portalem TradingView aktywa osiągnęły swój szczyt, wynoszący około 30 500 USD podczas wtorkowej sesji giełdowej w Azji. Oznacza to wzrost o 7,1% w ciągu dnia. 

Co więcej, jest to najwyższa cena, jaką BTC notował od czerwca 2022 r., kiedy to obserwowaliśmy mocne ruchy rynkowe po upadku Terra/Luna. Wówczas Bitcoin utrzymywał się na tym poziomie przez około miesiąc. Tym razem wartość ta służy jako poziom oporu. 

Analityk Crypto „CrediBULL Crypto” powiedział, że większość ekspertów zgadza się z tym, że rajd zakończy się gdzieś pomiędzy 30 000 a 40 000 USD. Dodał, że da to wszystkim kilka miesięcy na zgromadzenie środków, zanim dojdzie do nowego rekordowego poziomu. Ten z kolei Bitcoin może osiągnąć w 2024 lub 2025 r., jeśli historia cyklu zmniejszania o połowę się powtórzy. 

Rajd Bitcoina – z czego wynika? 

Konto „WhaleWire” nie było tak bycze w swoich poglądach, twierdząc, że ostatni rajd Bitcoina był wynikiem ponownego uruchomienia drukarek Tether. 

– Bitcoin sztucznie rośnie z powodu drukowania przez Tether miliardów USDT. Wprowadzają fałszywą płynność, aby zwabić prawdziwą płynność, a następnie wychodzą, gdy wystarczająca liczba noobów FOMO znów jest wysoka – możemy przeczytać. 

Twierdzenie to jest nieco naciągane, chociaż pozostaje faktem, że Tether wpompował w tym roku 14 miliardów dolarów do swojej podaży w obiegu. Jednak spadek podaży USDC i BUSD oznacza, że całkowita kapitalizacja rynku stablecoinów jest niższa niż w tym samym czasie w zeszłym roku. 

Santiment, dostawca analityki on-chain, przewidział wtorkowe ruchy wielorybów Bitcoin zauważając, że cena BTC jest bliska przekroczenia 30 000 USD. 

Co istotne, Bitcoin nadal pnie się w górę. Dzieje się to pośród największych represji regulacyjnych w branży, jakie Stany Zjednoczone kiedykolwiek przeprowadziły. Potwierdza to założenie, że jeden kraj nie może kontrolować ani tłumić rynku kryptowalut, co stanowi naprawdę globalny atut. 

Perspektywy rynku kryptowalut 

We wtorek kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnęła najwyższy tegoroczny poziom – wynosił on 1,29 biliona dolarów i zanotował wzrost o 4,8% w ciągu dnia. 

Bitcoin jest liderem pod względem zysków. Co więcej, Ethereum również wzrosło o 4,2%, osiągając cenę 1933 USD (w chwili pisania tego tekstu). Większość altcoinów o wysokiej kapitalizacji zarobiła od dwóch do czterech procent w ciągu dnia. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.