Czy cena Bitcoina powróci wkrótce do 70 000 dolarów?

2024-05-09 / Tagi:

Czy cena Bitcoina powróci wkrótce do 70 000 dolarów?

Cena Bitcoina utrzymuje się w wąskim przedziale cenowym od czasu jej powrotu powyżej psychologicznego poziomu 60 000 dolarów. Jednak jeden ze znanych analityków uważa, że kryptowaluta ta potencjalnie odbije w tym miesiącu do poziomu 70 000 dolarów. 

Czy cena Bitcoina pójdzie w górę? 

8 maja Adrian Zduńczyk, znany również jako „crypto_birb”, opublikował tweet mówiący o tym, że potencjalny cel dla ceny Bitcoina w maju wyniesie około 70 000 dolarów. Analityk stwierdził, że aktualnie mamy do czynienia z hossą, ponieważ trendy 200-tygodniowej i 50-tygodniowej średniej kroczącej rosną. 

Warto przypomnieć, że 200-dniowa średnia krocząca osiągnęła w tym tygodniu najwyższy poziom w historii wynoszący ponad 50 000 USD. 

Nie daj się uśpić, gdy Bitcoin idzie na boki. Teza długoterminowa jest tak silna jak zawsze – powiedział znawca Bitcoina Anthony Pompliano. 

Realne 70 000 dolarów za BTC 

Adrian Zduńczyk podkreślił, że wskaźnik techniczny BTC jest już poziomem wsparcia przy tej cenie. Co więcej, według Indeksu Strachu i Chciwości nastroje na rynku nadal znajdują się w fazie „chciwości”, a koszty wydobycia utknęły w martwym punkcie. Dodatkowo, średnie zyski w maju w poprzednich cyklach rynkowych wyniosły około 15%. Z tego płynie wniosek, że miesiąc otwarcia na poziomie 60 600 dolarów oznacza szacunkowy cel na koniec miesiąca na poziomie około 70 000 dolarów. 

Z kolei inny analityk i trader „Crypto Caesar” zauważył, że dyskusję może wywoływać fakt, że Bitcoin tworzy duży wzór kubka i uchwytu w tygodniowym przedziale czasowym. 

– Jeśli tego lata Bitcoin zacznie trendować powyżej ATH, wówczas spodziewam się silnego wzrostu w górę i potencjalnie krótszego cyklu – powiedział „Crypto Caesar”. 

Warto przypomnieć, że na początku tego tygodnia giełda kryptowalut Bitfinex poinformowała, że niektóre wskaźniki w łańcuchu sugerują, że presja sprzedażowa ze strony posiadaczy krótkoterminowych może słabnąć. Co więcej, były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes powiedział, że lokalne dno minęło, gdy cena BTC osiągnęła 56 800 dolarów, a rynki pozostaną w przedziale od 60 000 do 70 000 dolarów aż do około sierpnia. 

Perspektywy rynku kryptowalut 

Podczas środowej sesji giełdowej w Azji rynki kryptowalut nieznacznie spadły, tracąc 1,4% i osiągając poziom 2,42 biliona dolarów. W momencie pisania tego tekstu Bitcoin spadł o podobny procent i notuje wartość 62 629 dolarów. Jednak nadal pozostał na trendzie bocznym. 

Natomiast Ethereum uległo dalszemu osłabieniu, spadając do nieco powyżej 3000 dolarów. Stanowi to kluczowy poziom wsparcia tej kryptowaluty. Altcoiny w większości były na minusie, a większe straty notowała Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) i Avalanche (AVAX). 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.