Bitcoin bez znaczących ruchów cenowych

2022-08-24 / Tagi:

Bitcoin bez znaczących ruchów cenowych

W środę na rynku krypto zapanowała względna stabilizacja. Bitcoin wciąż bez znaczących ruchów cenowych – pozostał na poziomie około 21 000 USD. Jednym z nielicznych wyjątków jest Bitcoin Cash, który wzrósł o 7%. 

Bitcoin stabilizuje się na poziomie 21 000 UDS 

Zeszłotygodniowa ekstremalna zmienność, która zaledwie w ciągu kilku dni popchnęła Bitcoin w dół o ponad 4000 dolarów, do dziś nie została powtórzona. 

Ostatni znaczący ruch cenowy miał miejsce w miniony weekend, kiedy BTC spadł do najniższego od trzech tygodni poziomu 20 800 USD. Jednak aktywo to dobrze zareagowało na ten spadek i szybko odzyskało poziom 21 000 USD. Od tego czasu notowania Bitcoina pozostały stosunkowo nieruchome wokół tej wartości, z kilkoma niewielkimi ruchami cenowymi, które zostały natychmiast zatrzymane. Obecnie cena BTC wynosi nieco ponad 21 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wciąż przekracza 400 miliardów USD. 

Altcoiny bez znacznych wahań cenowych 

Co zaskakujące, w ciągu ostatnich 24 godzin większość alternatywnych monet nie było dotkniętych znacznymi wahaniami cen. 

Ethereum do niedawna było dość niestabilne. Szum związany z nadchodzącym połączeniem spowodował, że około dziesięć dni temu aktywa to osiągnęło najwyższy poziom od wielu miesięcy, który wynosił ponad 2050 USD. Warto dodać, że w następnym tygodniu ETH stracił ponad 500 USD, jednak w tej chwili po niewielkim dziennym wzroście wynosi ponad 1600 USD. 

Ripple, Polkadot, Shiba Inu i Avalanche również są teraz lekko zielone. Z kolei Binance Coin, Cardano, Solana, Dogecoin i Polygon odnotowały nieznaczne straty. 

Bitcoin Cash – wzrost wartości 

Jako jeden z nielicznych wyjątków na rynku krypto jawi się Bitcoin Cash. Kryptowaluta ta wyróżnia się wśród aktywów o średniej kapitalizacji – w ostatnich godzinach zanotowała 7% wzrost do 135 USD. 

Przypominamy, że wczoraj podobne zaskoczenie wywołało to, że klasyczne monety Terra zyskały na wartości. 

Co ważne, ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut zdołała obronić poziom 1 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.