Czy Bitcoin osiągnął już swoje cenowe dno i czeka go odbicie? 

2024-07-02 / Tagi:

Czy Bitcoin osiągnął już swoje cenowe dno i czeka go odbicie? 

Analitycy z platformy CryptoQuant, przeanalizowali wskaźniki łańcuchowe, które mogą być sygnałem, że cena Bitcoina osiągnęła swój najniższy poziom i kryptowaluta ta wkrótce zacznie ponownie zyskiwać na wartości. 

Wskaźniki zapowiadające wzrost ceny Bitcoina 

W najnowszym cotygodniowym raporcie platformy CryptoQuant jako wskaźniki, które należy obserwować w kontekście ceny BTC, wymieniono takie sygnały, jak wyższy wzrost dynamiki, rosnący popyt na Bitcoiny i szybszy wzrost płynności stablecoinów. 

Wskaźnik Bitcoin Bull-Bear Market Cycle firmy CryptoQuant sygnalizuje obecnie, że rynek kryptowalut znajduje się w najmniej byczym stanie od marca 2023 r., kiedy to wybuchł kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych. W momencie pisania tego tekstu cena BTC oscyluje wokół 61 000 dolarów, a na początku ubiegłego tygodnia spadła do najniższego poziomu od miesiąca, wynoszącego 58 500 dolarów. Niewątpliwie rynek potrzebuje byczego skoku, aby ceny się odbiły. Oznacza to, że wskaźnik Bull-Bear Market Cycle firmy CryptoQuant musi wzrosnąć powyżej swojej 30-dniowej prostej średniej kroczącej. 

Znaczący wzrost popytu na Bitcoiny 

Zauważono także, że wzrost popytu na Bitcoin musi przyspieszyć do poziomów obserwowanych w pierwszym kwartale tego roku. Wówczas cena BTC zacznie odrabiać straty. Pomimo tego, że wzrost popytu mogliśmy zaobserwować na początku czerwca, jest on nadal słabszy niż tempo, które było zauważalne na rynku na początku roku. Wówczas uruchomiono amerykańskie fundusze typu spot Bitcoin Exchange Traded Funds (ETF Bitcoin). 

Zwiększone zakupy od stałych posiadaczy Bitcoinów mogą sygnalizować, że cena tego aktywa osiągnęła najniższy poziom. Obecnie ta kohorta inwestorów kupuje BTC w miesięcznym tempie 72 000 BTC, co jest dalekie od miesięcznego tempa 160 000 BTC które mogliśmy obserwować w pierwszym kwartale tego roku. Choć tempo nieznacznie odbiło od majowego kursu 68 000 BTC to potrzebne są znacznie większe zakupy, aby ceny odzyskały dynamikę wzrostową. 

Nachodzi duża korekta cen? 

Ostateczny poziom wsparcia ceny Bitcoina wynosi 56 000 dolarów, w oparciu o pasma wyceny Metcalfe, które wyznaczały opór i najwyższe poziomy w poprzednim cyklu. Jakikolwiek spadek poniżej tego poziomu wsparcia może wywołać poważną korektę, która zniweczy jeszcze większą wartość z rynku. Dlatego poziom ten może określić, czy Bitcoin osiągnął już swój najniższy poziom, czy nie. Ponadto, dodatnie marże zysku on-chain traderów mogą sygnalizować nadchodzące wzrosty. Warto zauważyć, że wzrost przepływu Bitcoinów z innych giełd do Coinbase sygnalizuje wzrost popytu inwestorów z USA na Bitcoiny, co często koreluje z wyższymi cenami. 

Wreszcie, przyspieszenie płynności stablecoinów, często obserwowane w 60-dniowym wzroście kapitalizacji rynkowej Tether (USDT), wskazuje na napływ kapitału na rynek i jest to kluczowy wskaźnik niezbędny do przesuwania się cen w kierunku północnym. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.