Czego potrzebuje Ripple, aby dogonić Ethereum? 

2023-09-18 / Tagi:

Czego potrzebuje Ripple, aby dogonić Ethereum? 

Ostatnio na platformie X (dawniej Twitter) toczyła się interesująca dyskusja dotycząca tego, że Ripple musi zacząć nadrabiać zaległości w stosunku do Ethereum. Niektórzy miłośnicy XRP przedstawiali swoje pomysły na to, jak powinna wyglądać przyszłość projektu. 

Rozważania na temat przyszłość Ripple 

W ostatnim czasie na platformie X (dawniej Twitter) podjęto interesują dyskusję, podczas której niektórzy miłośnicy XRP przedstawiali argumenty na temat tego, jak powinna wyglądać przyszłość Ripple. Chodziło głownie o to, by wspierała ona wizję firmy, a także posiadaczy XRP. 

Wyczuwam, że Ripple odchodzi od polegania na XRP w płatnościach transgranicznych na rzecz nowych zastosowań, takich jak instytucjonalna opieka nad aktywami cyfrowymi, instrumentami pochodnymi, CBDC i rynki kredytów węglowych. Nie mówię wcale, że to zła strategia, ale aby XRP prosperowało w dłuższej perspektywie, nie możemy polegać wyłącznie na Ripple – możemy przeczytać w komentarzu użytkownika o nazwie Yassin Mobarak. 

Rozwój Ripple 

Rzeczywiście, ostatnio pojawiło się wiele ogłoszeń związanych z Ripple. Zaledwie kilka dni temu Ripple Labs – firma fintech stojąca za popularnym protokołem płatności – rozszerzyła swoje centrum płynności o dwa nowe kraje – Brazylię i Australię. 

Wcześniej Ripple trafiło na pierwsze strony gazet, ujawniając przejęcie znanej instytucji finansowej specjalizującej się w kryptowalutach o nazwie Fortress Trust. Jednym z powodów tej transakcji jest licencja Nevada Trust, którą posiada przejęta firma. Razem z nią Ripple i jej spółki zależne posiadają podobno ponad 30 licencji na przesyłanie pieniędzy w całych Stanach Zjednoczonych. 

Długa droga do Ethereum 

Wśród głosów pojawiają się i takie, które mówią o tym, że im więcej aktywnych projektów, tym ogólnie lepiej. Liczy się jednak ich wydajność i użyteczność. 

Nie możemy polegać na Ripple. To na konstruktorach powinniśmy się skupić. Według Ripple Markus Infanger z Apex ekosystem XRP obejmuje około 1000 projektów. Potrzebujemy 100 000 aktywnych projektów, aby w ogóle zbliżyć się do ETH. Jeśli lubisz skupiać się na Ripple, kupuj fundusze private equity sprzedawane na kilkunastu platformach po konkurencyjnych cenach – powiedziała popularna analityczka sieci blockchain. 

W istocie można stwierdzić, że przed Ripple długa droga do dogonienia Ethereum pod względem rozwoju, ale to samo w sobie przywołało kolejny interesujący argument innego użytkownika platformy. 

– XRPL nie jest siecią skupioną na SC. Różne przypadki użycia utworzą inną wartość – możemy przeczytać w komentarzu. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.