Circle zaprzestanie bicia USDC w sieci Tron 

2024-02-22 / Tagi:

Circle zaprzestanie bicia USDC w sieci Tron 

Circle, firma stojąca za drugą co do wielkości monetą typu stablecoin, ogłosiła koniec wsparcia dla sieci TRON. Zgodnie z zapowiedziami bicie nowego USDC na TRON zostanie wstrzymane natychmiast, jednak do lutego 2025r. firma będzie obsługiwać transfery USD Coin. 

Koniec bicia USDC w sieci Tron 

Z informacji opublikowanych przez Circle wynika, że firma będzie stopniowo wycofywała USDC z blockchainu TRON. Jak możemy przeczytać, bicie nowego USDC na TRON zostanie wstrzymane natychmiast, jednak transfery i wykupy USDC na TRON będą normalnie obsługiwane do lutego 2025 r. 

Użytkownicy USDC w sieci TRON mają do dyspozycji rok na wymianę swoich tokenów na USDC w innych sieciach lub na zwykłe USD. Można tego dokonać bezpośrednio w Circle lub na jednej z wielu giełd oferujących wsparcie dla monety stablecoin. 

Utrzymanie stabilności i zaufania konsumentów 

Chociaż Circle nie podało szczegółowych powodów wycofania swojego wsparcia dla blockchainu, prawdopodobne jest, że decyzja ta ma związek z niedawną falą exploitów w sieci TRON. 

W ramach naszych ram zarządzania ryzykiem Circle stale ocenia przydatność wszystkich łańcuchów bloków, w których obsługiwany jest USDC. Nasza decyzja o zaprzestaniu obsługi USDC na TRON jest wynikiem podejścia obejmującego całe przedsiębiorstwo, na które składa się organizacja biznesowa, zgodność z przepisami i inne funkcjonalności. To działanie wpisuje się w nasze wysiłki mające na celu zapewnienie, że USDC pozostanie godne zaufania, przejrzyste i bezpieczne – czyli cechy, które czynią go wiodącym regulowanym cyfrowym dolarem w Internecie – możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie. 

Według platformy Bloomberg sieć TRON i jego natywny token TRX, stanowią kluczowe elementy zarzutów postawionych przez SEC twórcy tego blockchainu. Firma Sun zaprzeczyła jednak tym zarzutom, odpowiadając, że „brakuje ku temu podstaw”. 

Tether najlepszym wyborem dla TRON 

Zaledwie w zeszłym miesiącu raport Reflexivity Research wskazał, że TRON wyprzedziło 8% Ethereum w dziale przypadków użycia USDT. Tę wiodącą pozycję uzupełnił także udział USDT w kontraktach w sieci, przy czym około 95,6% wszystkich kontraktów jest powiązanych z najczęściej używanym stablecoinem na świecie. Mimo to, a może właśnie dlatego, USDC nie będzie już w tej sieci konkurować ze swoim głównym rywalem. 

Według platformy CoinGecko całkowita kapitalizacja rynkowa USDC wynosi obecnie nieco ponad 28 miliardów dolarów, co oznacza gwałtowny spadek w porównaniu z ATH wynoszącym przed upadkiem SVB 56 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.