Ceny BTC i ETH wzrosły do nowych 60-dniowych maksimów 

2022-08-12 / Tagi:

Ceny BTC i ETH wzrosły do nowych 60-dniowych maksimów 

Spadające wartości cen konsumpcyjnych (CPI) przywróciły nieco pozytywną atmosferę na rynkach kryptowalut. Kapitalizacja rynku osiągnęła wielomiesięczny najwyższy poziom powyżej 1150 bln USD, a notowania BTC i ETH wzrosły odpowiednio powyżej 24500 USD i 1900 USD. 

Ceny Bitcoin w górę 

Po stosunkowo spokojnym weekendzie, w którym Bitcoin osiągał wartość około 23 000 USD, w poniedziałek mogliśmy zauważyć ofensywę na rynku krypto – cena BTC skoczyła wówczas do 24 000 USD. Niestety niedźwiedzie nie pozwoliły na dalsze podwyżki, w efekcie czego BTC zaczął się wycofywać i spadł do 22 700 USD. 

Jednak w związku z tym, że rynek oczekiwał na zbliżające się wskaźniki CPI w USA za lipiec, które miały być niższe niż w poprzednim miesiącu, Bitcoin odzyskał część rynku i powrócił do ceny wynoszącej 23 000 USD. Stany Zjednoczone rzeczywiście ogłosiły wysokość inflacji na poziomie 8,5% (przewidywano 8,7%), a Bitcoin zareagował natychmiastowym wzrostem ceny do 24 000 USD. 

Większa zmienność na rynku krypto pojawiła się nieco później, a BTC podskoczył do nieco poniżej 25 000 USD – co stało się jego najwyższą ceną od prawie dwóch miesięcy. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta jest o ponad 1000 USD niższa, ale jej kapitalizacja rynkowa nadal znacznie przekracza 450 miliardów USD. 

Ethereum na zielono 

Zazwyczaj w przypadku zwiększonej zmienności na rynku, alternatywne aktywa prezentują jeszcze bardziej imponujące wahania cen. Na przykład Ethereum kosztowało około 1700 dolarów, ale w ciągu kilku dni wzrosło o ponad 200 dolarów. W rezultacie aktywo to osiągnęło swój wieloletni szczyt na poziomie 1 920 USD. Od tego momentu możemy zauważyć nieznaczny spadek ETH, ale pomimo to druga co do wielkości kryptowaluta wciąż notuje ponad 10% wzrost. 

Odbicie na rynku kryptowalut 

Co ciekawe, także Solana osiągnęła 45 USD. Wzrosty cen możemy również zaobserwować w przypadku takich kryptowalut, jak Cardano, Polkadot, Avalanche i MATIC. Natomiast BNB, Ripple, Dogecoin i Shiba Inu mimo tego, że także są na zielono notują nieco skromniejsze zyski. 

Większość alternatywnych monet o niższej i średniej kapitalizacji także odnotowała znaczne wzrosty. Oznacza to, że skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów krypto zwiększyła się o ponad 70 miliardów dolarów dziennie i przekracza w tej chwili 1,150 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.