Bitcoin będzie wart 773 000 dolarów?

2022-08-11 / Tagi:

Bitcoin będzie wart 773 000 dolarów?

W ostatnich dniach mogliśmy zapoznać się z informacją o współpracy Coinbase z największą spółką zajmującą się zarządzaniem aktywami – BlackRock. W związku z tym jeden z popularniejszych amerykańskich analityków rynku kryptowalut – InvestAnswers – podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego wydarzenia.

Bitcoin nawet po 773 000 dolarów!

Analityk podzielił się z osobami zainteresowanymi jego działalnością informacją o fakcie, że wejście firmy BlackRock na rynek kryptowalut może spowodować ogromne wzrosty, w których Bitcoin miałby kosztować nawet 773 000 dolarów!  BlackRock zarządza funduszami, które według danych ze stycznia tego roku wynoszą 10 trylionów dolarów. 

(źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0j9PJMId1PM&ab_channel=InvestAnswers)

Według tych danych, jak możemy zauważyć na poglądowej tabelce stworzonej przez InvestAnswers, firma BlackRock inwestując zaledwie 0,5% swojego funduszu w Bitcoina, przy zastosowaniu mnożnika x21.00 wyda 50 bilionów dolarów. Ma to wpłynąć znacząco na kapitalizację rynkową i podnieść ją o ponad bilion dolarów. W tej sytuacji potencjalna cena Bitcoina może wynosić 98 000 USD. ROI od dzisiejszej ceny z kolei ma być na poziomie ponad 300%. W przypadku gdyby BlackRock zdecydował się ulokować 1% swojego kapitału w Bitcoinie przy zastosowaniu tego samego mnożnika, mogłoby to wpłynąć na kapitalizację rynkową i podnieść ją o ponad 2 biliony dolarów. Wówczas potencjalna cena Bitcoina miałaby wynosić 173 000 USD, a ROI od dzisiejszej ceny wynosiłby ponad 650%. Gdyby jednak BlackRock zdecydował się na ulokowanie 5% swojego kapitału w BTC, wydaliby wówczas 500 miliardów USD. Wówczas kapitalizacja rynkowa miałaby wzrosnąć o 10,5 biliona dolarów. W tym przypadku potencjalna cena Bitcoina miałaby wynosić 773 000 USD, a ROI od dzisiejszej ceny wynosiłby ponad 3200%. 

Kiedy nastąpią wzrosty?

Oczywiście przedstawione sytuacje są hipotetyczne i nie są w żadnym wypadku poradą inwestycyjną. Biorąc pod uwagę zainteresowanie Bitcoinem ze strony funduszu BlackRock może to wskazywać na wzrost zainteresowania tą kryptowalutą i wzrosty cenowe, szczególnie na przestrzeni najbliższych 3-5 lat.

Wszelkie informacje zawarte w artykule nie mogą być traktowane jako porada lub sugestia do podjęcia konkretnych decyzji inwestycyjnych.

Źródła: dailyhodl.com, youtube.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.