Cenowy rajd BONK wskazuje na ożywienie ekosystemu Solana 

2023-12-21 / Tagi:

Cenowy rajd BONK wskazuje na ożywienie ekosystemu Solana 

Popularna moneta memecoin oparta na Solanie – BONK – wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o ponad 537%. Jednym z głównych czynników, który spowodował ubiegłotygodniowy niezwykły wzrost, było między innymi notowanie na giełdzie kryptowalut Coinbase. 

Rajd BONK podkreśla entuzjazm wobec ekosystemu Solany 

Token BONK powstał w zeszłym roku w efekcie spadków nastrojów wokół ekosystemu Solana, co było związane z upadkiem giełdy kryptowalut FTX. Jednak najnowsze dane sugerują, że przekroczył on swoje pierwotne zastosowanie i jest wykorzystywany w różnych projektach Solana, np. do płatności. 

Według platformy Kaiko wzrost ceny BONK zbiega się czasowo z ponownym entuzjazmem dla ekosystemu Solana, który wykazał odporność pomimo znaczących wyzwań wynikających z upadku FTX. Solana wyróżnia się jako jeden z najlepszych graczy roku, przewyższając wyniki Ethereum. Warto zauważyć, że stosunek cen SOL/ETH uległ odwróceniu po raz pierwszy od 2021 r. 

Znaczący wzrost handlu memecoinami 

Co ciekawe, BONK doprowadził do wyprzedaży telefonów Solana Saga. Miało to związek ze zrzutem tych tokenów o wartości 30 milionów. Z ustaleń platformy Kaiko wynika, że chociaż wolumen handlu memecoinami nie osiągnął najwyższego poziomu w historii, przekroczył średnią dwuletnią. W rzeczywistości wolumen handlu siedmioma największymi memecoinami przekroczył w zeszłym tygodniu 9 miliardów dolarów. Stanowi to znaczący wzrost w porównaniu z rocznym minimum, które osiągnęło poziom 1 miliarda dolarów. 

Chociaż wzrosty tokena BONK mogą nie być trwałe, wydarzenie to podkreśla ożywienie sieci Solana. Na początku 2023 r. wiele osób spisało ten ekosystem na straty, ale dziś protokoły DeFi oparte na Solanie kwitną, a programiści w dalszym ciągu aktywnie przyczyniają się do jego rozwoju. 

Telefon Saga osiąga wysokie ceny 

Wygląda na to, że szum wokół BONK ożywił znacząco sprzedaż telefonu Saga firmy Solana. Doprowadził on do ich sprzedaży w serwisie eBay nawet za 5000 dolarów, znacznie powyżej pierwotnej ceny detalicznej wynoszącej 599 dolarów. 

Jak już wspominaliśmy od chwili premiery każdemu telefonowi towarzyszył zrzut 30 milionów tokenów BONK. Niedawny wzrost wartości BONK, który w zeszłym miesiącu wzrósł o ponad 800%, podniósł wartość tokenów powyżej ceny detalicznej telefonu, wywołując szaleńczy popyt na telefony Saga. To zwiększone zainteresowanie spowodowało, że telefon po raz pierwszy został wyprzedany na oficjalnej stronie internetowej. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.