Cena PEPE ustanawia nowy rekord 

2024-05-28 / Tagi:

Cena PEPE ustanawia nowy rekord 

Popularna moneta memowa oparta na Ethereum, PEPE osiągnęła 22 maja najwyższy w historii poziom wynoszący 0,00001422 USD. Co istotne, cena tej kryptowaluty gwałtownie wzrosła o ponad 26% w ciągu 24 godzin. 

Historyczny wzrost ceny PEPE 

Jedna z najpopularniejszych w ostatnim czasie monet memowych – PEPE – 22 maja zanotowała gwałtowny wzrost osiągając najwyższy w historii poziom wynoszący 0,00001422 USD. Wiele wskazuje, że to możliwość uruchomienia spotowego ETF Ethereum wywołała entuzjazm rynkowy i wzrosty cen, szczególnie w przypadku monet memowych, w tym PEPE. Wydaje się więc, że obecny wzrost był napędzany korzystnymi zmianami regulacyjnymi, które zwiększyły prawdopodobieństwo zatwierdzenia spotowego funduszu ETF Ethereum, co zapewniłoby inwestorom instytucjonalnym łatwiejszy dostęp do inwestycji w tę kryptowalutę. 

Odrodzenie memecoinów 

Warto nadmienić, że cały sektor monet memowych osiągnął znaczącą kapitalizację rynkową wynoszącą prawie 61 miliardów dolarów, przy dziennym wolumenie obrotu wynoszącym ponad 13 miliardów dolarów. 

Na przykład PEPE było jednym z najlepiej radzących sobie monet memowych podczas ostatniego ożywienia na rynku, ustanawiając w zeszłym miesiącu nową najwyższą cenę w historii po wzroście wynoszącym prawie 120%. Co więcej, eksperci uważają, że w ciągu najbliższych kilku tygodni PEPE będzie nadal odnotowywać znaczny wzrost, co może przynieść nawet podwojenie lub potrojenie jego wartości. 

Inne monety memowe, takie jak Milady Meme Coin (LADYS), również odnotowały znaczny wzrost o około 20% w ciągu ostatnich godzin. Tymczasem BONK i FLOKI zwyżkowały w tym samym okresie o 5,28% i 11,50%. Z kolei monety memowe OG Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB) odnotowały w ciągu ostatniego dnia niewielkie wzrosty o 2,60% i 2,28%. 

Spot ETF Ethereum 

Inwestorzy uważnie monitorują ekosystem Ethereum i szerszy rynek kryptowalut. Wynika to z tego, że ostatnie zmiany regulacyjne wywołały spekulacje na temat potencjalnego zatwierdzenia przez SEC spotowego ETF-u Ethereum. Obecne wydarzenia sugerują postęp w kierunku zatwierdzenia tego typu funduszy powodując gwałtowny wzrost cen, ponieważ taki produkt może przynieść zwiększone inwestycje instytucjonalne i przyjęcie przez główny nurt. 

Jednak pomimo tych działań SEC wciąż może odrzucić oświadczenie rejestracyjne S-1, opóźniając tym samym zatwierdzenie ETF i rozpoczęcie handlu. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.