Cena Ethereum ponownie osiągnęła psychologiczny poziom 3000 dolarów 

2024-02-27 / Tagi:

Cena Ethereum ponownie osiągnęła psychologiczny poziom 3000 dolarów 

Podczas poniedziałkowej porannej sesji handlowej w Azji cena Ethereum osiągnęła poziom 3125 dolarów. Wartość ta jest najwyższą ceną, jaką aktywo to zanotowało od kwietnia 2022 roku. Warto zauważyć, że kryptowaluta w ciągu miesiąca zanotowała wzrost o 36%. 

Wzrost ceny Ethereum 

W poniedziałek cena Ethereum osiągnęła wartość 3125 dolarów. Poziom ten ostatnio był widziany ponad 22 miesiące temu. Co więcej, ruch ten spowodował dalszy wzrost ceny ETH – w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła ona o 36%. 

26 lutego analityk rynku kryptowalut Jacob Canfield zauważył, że Ethereum kilkakrotnie zmieniło swój poziom wparcia i obecnie celuje w poziom 3350 dolarów. Podkreślił, że wraz z ostatecznym terminem emisji ETF Ethereum w maju „sytuacja staje się interesująca”. 

O krok od historycznego miesięcznego zamknięcia 

Co więcej, Ethereum jest o krok od historycznego miesięcznego zamknięcia. Analityk kryptowalut „Rekt Capital” zauważył, że byłby to dopiero drugi przypadek w historii, gdy miesięczne zamknięcie tego aktywa przekroczyło poziom 2791 dolarów w obliczu hossy. 

Warto zauważyć, że w lutym wartość ETH wzrosła z 2260 do ponad 3100 dolarów zanotowanych pod koniec miesiąca. 

10 000 dolarów za 1 żeton na szczycie, ten cykl byka jest już zaprogramowany – napisał trader „Satoshi Flipper”. 

Aby osiągnąć ten poziom, Ethereum musiałoby zyskać 220%. Jednak nie brzmi to zbyt zaskakująco w porównaniu z ostatnimi wynikami niektórych altcoinów. Co więcej, Ethereum przełamuje również ważny poziom oporu przeciwko Bitcoinowi. Stosunek ETH/BTC wynosi obecnie 0,060. W chwili pisania tego tekstu cena BTC utrzymała się na niezmienionym poziomie około 51 299 dolarów. 

Wzrost FOMO Ethereum 

Zasadniczo Ethereum nadal ma bardzo silną pozycję, a prym wiodą narracje dotyczące stakowania. Obecnie postawionych jest około 31 milionów ETH, co stanowi ponad jedną czwartą podaży tej waluty będącej w obiegu. Jeśli fundusz typu spot ETF Ethereum zostanie zatwierdzony, jest wysoce prawdopodobne, że aktywa zabezpieczające fundusz zostaną postawione w celu uzyskania dalszych zysków. Spowoduje to zmniejszenie ilości Ethereum dostępnego na rynkach, wywołując szok podażowy. Co więcej, od czasu fuzji w sieci występuje głównie deflacja. W praktyce oznacza to, że podaż stopniowo się kurczy. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.