Cena Bitcoina spada poniżej 67 000 USD

2024-06-12 / Tagi:

Cena Bitcoina spada poniżej 67 000 USD

Podczas wtorkowego otwarcia na Wall Street cena Bitcoina spadła poniżej 67 000 dolarów. Tym samym wartość kryptowaluty osiągnęła nowe czerwcowe minima. Co ciekawe, otwarte pozycje utrzymują się na poziomie powyżej 35 miliardów dolarów. 

Spadek ceny Bitcoina 

Dane z platformy Cointelegraph Markets Pro i TradingView 11 czerwca pokazały nową lokalną najniższą cenę BTC na poziomie 66 696 dolarów – jest to wynik najgorszy od miesiąca. Wiele wskazuje na to, że rynki rozpoczęły klasyczny okres przedinflacyjny. 

Bitcoin, który spadał przez prawie 24 godziny, nie zdołał tego dnia przełamać trendu. Wynika to z tego, że ryzykowne aktywa przygotowywały się na publikację danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych oraz komentarzy Rezerwy Federalnej. W ciągu dnia kurs BTC/USD spadł o 3,6%, wyznaczając przez traderów cele sięgające 60 000 dolarów. 

– BTC coraz bliżej wsparcia. Jeśli pojawi się odwrócenie, będę chciał wejść w pozycje długie – napisał popularny trader Roman. 

Inny trader Castillo Trading zgodził się z tym, koncentrując się na nieco niższej strefie zakupu wynoszącej około 64 000 dolarów. 

– Wiedzieliśmy, że na $BTC możliwe są pewne spadki. Trudno było otworzyć świeże pozycje długie powyżej 70 000 USD. Teraz wkraczamy w obszar, który chętniej i wygodniej chcę dodać – stwierdził w publikacji na platformie X. 

Warto zachować spokój? 

Co ciekawe, część traderów wzywała do spokoju w obliczu ogólnych wahań cenowych. Podkreślali, że Bitcoin konsolidował się poniżej historycznych maksimów przez prawie trzy miesiące. 

– Dzisiaj przyzwoity spadek, ale po prostu testuję wsparcie w zakresie EQ – nadal notując w górnej połowie zakresu. Po 3 miesiącach przewidywalnego okresu, który towarzyszy tej części cyklu – dodał trader, analityk i gospodarz podcastów Scott Melker. 

Otwarte zainteresowanie stwarza „sytuację wysokiego ryzyka” 

Z kolei obserwatorzy rynku monitorujący otwarte transakcje (OI) na rynkach instrumentów pochodnych zalecali ostrożność. W czerwcu osiągnęły one nowy rekord wszechczasów, przekraczając 37,6 miliarda dolarów. Tradycyjnie było to klasycznym ostrzeżeniem przed zmiennością ceny BTC. Dane z platformy CoinGlass wykazały, że OI kontraktów terminowych na Bitcoin spadł wraz ze spadkiem ceny, ale wciąż pozostał powyżej 35 miliardów dolarów. 

Filbfilb, współzałożyciel pakietu handlowego DecenTrader zauważył, że otwarte zainteresowanie stwarza sytuację wysokiego ryzyka. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.